Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-05-2016, 20:24   #81
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ja się poddaję. Z moją wiedzą o świecie, klasach i realiach tylko bym przeszkadzał. Z resztą i tak wielka ekipa się zrobiła.
Nie wymiękajcie - póki co mam dopiero 2 karty. A trzecia w sprawdzaniu, wiec teoretycznie miejsca jest od groma.

Jeśli chodzi o świat, to właśnie celowo wybrałem bardzo konkretne zadupie, by nie przejmować się za bardzo resztą Faerunu - w wielkim skrócie, nie musieć mieć wielkiej wiedzy o FR czy D&D. Aby było śmieszniej, gramy w moduły, które były tworzone jeszcze w czasach, kiedy campaign settingi dopiero powstawały.

Buildami nie przejmuj się za bardzo - większość ma znaczenie, jak już wbije się kilka poziomów lub winkluje pod konkretny, specjalistyczny build który ma i tak szansę nie dotrwać do optymalizacji. Da się mieć postać nawet niezoptymalizowaną, a potem całkiem miło ją rozwinąć w klasyczny sposób. To właśnie jest fajne w 5tce.
Normalny, klasyczny schemat bez problemu chodzi - elfi mag, krasnoludzki wojownik, halfling złodziej itd. Najbardziej optymalne buildy - nawet jak samemu się nie ogarnia, można PW wysłać do mnie i poprosić. Niemal zawsze bardzo optymalny jest zwykły fighter człowiek - wybierasz dwie cechy na +1, dodajesz sobie ciekawego feata, ładujesz historię i gotowe. Rozwijasz na co najmniej 3 sposoby przy kilku buildach. Zero wiedzy o magii, więc odpadają całe dwa rozdziały w PHB i sporo stron.
Tzw. background to tak naprawdę 4 konkretne linijki odpowiadające na pytania:

Jaka jest twoja szczególna cecha charakteru?
Jaki jest twój cel lub ideał - czyli do czego dążysz?
Z czym jesteś związany, lub jaki masz nawyk?
Jaka jest twoja słaba strona?
Opisujesz skąd jest postać (nie miejsce, a czy jest lub była szlachcicem, czy jest z rynsztoka, czy jest uczonym, kupcem, złodziejem, żołnierzem).

I tyle. Naprawdę, nie ma nic więcej - niech ktoś to potwierdzi, po czuję się jak sprzedawca w Skullporcie
 
Asmodian jest offline