Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-05-2016, 14:36   #19
ObywatelGranit
 
ObywatelGranit's Avatar
 
Reputacja: 1 ObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnie
@Nami
D&D 5 ed nie jest dostępne po polsku.

Z podstawami systemu możesz zapoznać się z tego, darmowego dokumentu:
Systems Reference Document (SRD) | Dungeons & Dragons

5-ta ed. różni się znacząco od 4, chociaż część zasad pozostawiono (np. krótkie-długie odpoczynki, zdolności rozliczane nie dobowo, a co odpoczynek itp.) Przypomina unowocześnioną 3 edycję. Podstawą systemu jest system advantage i disadvantage (przewagi i utrudnienia), które pozwala rzucić 2k20 i wybrać lepszy, bądź gorszy wynik. Tak w ultra skrócie.

Nie stawiam sztywnych wymogów co do długości posta. Mogą być krótkie, mogą być długie, mogą być średniej długości. Ważne, żeby wnosiły coś do sesji, nie były nudne i napisane umiarkowanie poprawną polszczyzną . Mnie samemu zdarza się pisać ściany tekstu, ale równie często robię 4 linijkowe odpisy. Wiele zależy od dynamiki wydarzeń, zagęszczenia akcji i takich tam.

EDIT: tak dla pewności - nie stronię od nowicjuszy, ale tylko na zasadach bilateralnych (ja podpowiadam, a gracz poszerza znajomość zasad samodzielnie).

EDIT 2: jeden z moich graczy w Ogonach, zaczynał grę bez znajomości zasad 3,5 ed. i doskonale sobie radził. Myślę, że to jest jakiś argument.
 

Ostatnio edytowane przez ObywatelGranit : 20-05-2016 o 14:40.
ObywatelGranit jest offline