Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2007, 16:15   #19
Tsumanu
 
Reputacja: 1 Tsumanu jest na bardzo dobrej drodzeTsumanu jest na bardzo dobrej drodzeTsumanu jest na bardzo dobrej drodzeTsumanu jest na bardzo dobrej drodzeTsumanu jest na bardzo dobrej drodzeTsumanu jest na bardzo dobrej drodzeTsumanu jest na bardzo dobrej drodzeTsumanu jest na bardzo dobrej drodzeTsumanu jest na bardzo dobrej drodzeTsumanu jest na bardzo dobrej drodzeTsumanu jest na bardzo dobrej drodze
Może i ja coś dorzucę.

Nie będę mówił, że nowy komercyjny, ala Anna Rise (nie wiem jak to się pisze, bo jej zwyczajnie nie lubię) kicz wyprze wspaniały, mistyczny pełen niewiadomych Świat Mroku. To jest nie do przewidzenia. Owszem, nowi gracze to oszołomy z brakiem gustu. Nie zgodzę się natomiast, że większość wywodzi się od doświadczonych graczy. Znam masę ludzi bez opiekunów i z opiekunami, którzy zaczynali w grupie niedoświadczonej. Ja sam tak zaczynałem, ale dzięki temu, że szybko mi moi mistrzowie Heroika obrzydzili kupiłem swój pierwszy, piękny podręcznik do wampa. Od tamtego dnia moja kolekcja rosła i rosła i teraz jestem z niej dumny. Miałem to nowe badziewie w rękach i obawiam się, że ich już nigdy nie domyję. Rozpaczam nad tym, że to ma być tym lepszym WoD'em. Okrojone ze swoich niedomówień, które właśnie (przynajmniej dla mnie) budowały klimat nieznanego wroga. Dla mnie zrobili homogenizowaną papkę strawną dla byle bachora, coby nie musiał myśleć. Dla mnie to tragedia.

Suma sumarum, to czego mnie WoD (prawdziwy nie to nic nie warte kilkadziesiąt kartek) nauczył to, to że nic nie jest wieczne i wszystko zniknie. Nie ważne jak, ważne, że jako Ci, którzy widzieli WoD'a, grali w niego i mają jeszcze własne podręczniki możemy się wychować jeszcze kogoś żeby w to grał.
 
Tsumanu jest offline