Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-05-2016, 13:55   #12
Heatcliff
 
Reputacja: 1 Heatcliff nie jest za bardzo znany
Jeśli chodzi o mapy to proponuje Ci zastanowić się nad tą z Cienia Czarnobyla i Czystego Nieba. Są większe, mają więcej miejscówek i są bardziej klimatyczne od mapy z Zewu Prypeci. Np. w Zewie Prypeci nie masz Martwego Miasta, Instytutu Badawczego Agropromu, Doliny Mroku i paru innych a to bardzo ciekawe miejsca, w których możesz dać wiele ciekawych zdarzeń. Np. Dolina Mroku jest w Czystym Niebie jest bodajże główną bazą Wolności i na jej terenie jest też laboratorium X18. Mi kiedyś udało się połączyć mapy z Czystego Nieba i Cienia Czarnobyla. Nie było to łatwe, bo niektóre miejsca były pozamykane w jednej części, a w drugiej nie. Jednak odrobina photoshopa umożliwiła mi zgrabne połączenie tych map. Dzięki temu zyskałem wiele miejsc, gdzie mogę dać jakiegoś questa, ciekawe zdarzenie albo coś.

Co do scenariusza to możesz jeszcze pomyśleć na spokojnie. Lepiej trochę wstrzymać się z sesją niż rozpocząć niedopracowaną. Poczytaj sobie fabułę STALKERów i wymyśl coś. Kiedyś już prowadziłem sesję w tym uniwersum. Mapę połączyłem z dwóch pierwszych części, fabułę skleciłem ze wszystkich trzech, lekko zmodyfikowałem jej zakończenie i w ten sposób wymyśliłem jak mogłaby wyglądać historia alternatywna.

Możesz też pozmieniać miejscówki frakcji, bandytów etc. Np. sprawić że Kordon jest w 75% zajęty przez bandytów, którzy zepchnęli Stalkerów na obrzeża. Gracze docierają do owych stalkerów i pomagają im odbić Kordon z rąk bandytów, lub przekraść się na wysypisko i poprosić o posiłki od Powinności czy Wolności. Rozwiązań masz całą masę. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Powodzenia. Jakby co możesz pytać o pomoc tu czy na PW. Jak wolisz
 
Heatcliff jest offline