Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-06-2016, 21:01   #76
Ulli
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 1 Ulli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Eryk Zobacz post
Do tego też można zastosować odpowiednie klucze. Nie ukrywam, że sam na to nie wpadłem, tylko przyszło mi to do głowy któregoś razu, bo przypomniały mi się gry komputerowe. Tam przecież też to działa całkiem dobrze.
Tak, tak inspiracje były aż nadto widoczne. Co tam działa całkiem dobrze? Bezrefleksyjne klikanie w jedną z trzech odpowiedzi, bo może NPC zachowa się zgodnie z naszymi oczekiwaniami i uda się wziąć questa? Niemyślenie działa tam całkiem dobrze? RPG polega na odgrywaniu roli. Wcielaniu się w nią. Roleplay nie polega na "rzuć mi mistrzu na ogładę i na zręczność, bo chcę uwieść i włożyć tej panience rękę do majtek". Chcesz ją uwieść to zagadaj do niej, dowiedz się czegoś żeby znaleźć wspólny temat. Ukoronowaniem twoich wysiłków może być rzut z odpowiednim modyfikatorem w zależności od tego jak MG oceni twoje wysiłki i pomysłowość.

Nie rozumiesz po prostu o co chodzi w fabularnym RPG. W szafie mam lekko licząc samych podręczników za ponad 4 tysiące. Do tego dochodzą książki osadzone w danym uniwersum, które czyta się żeby lepiej poczuć klimat. Do tego dochodzi jeżdżenie po konwentach i wysiadywanie tam na prelekcjach, by od lepszych uczyć się warsztatu.

Masz pojęcie ile za to bym nakupił gier komputerowych? A ty proponujesz przerobienie sesji RPG na grę komputerową na papierze, bo łatwiej. Jeszcze łatwiej w ogóle nie grać. To jest fabularne RPG i trzeba się potrudzić przy odegraniu jakiejś sceny, trzeba się użerać z kompanami, trzeba mówić tak by cię zrozumieli. Niestety. Oczywiście, że przy takim odgrywaniu może zajść nieporozumienie. Wypytując jakiegoś oprycha możesz go niechcący obrazić. Postacie mogą się nie zrozumieć, ale to element tej rozgrywki.

Cytat:
Wrzucisz avatara swojego bohatera czy mamy się domyślać jak wygląda ?
Pewnie czeka aż mu się wyświetlą jakieś do wyboru jak w grze komputerowej. Jeśli bym miał coś zasugerować to żeby ten nie był w garniaku i nie miał twarzy na przykład Kononowicza.
 
__________________
Zawsze zgadzać się z Clutterbane!
Ulli jest offline