Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-06-2016, 22:14   #1
Lenin
 
Reputacja: 1 Lenin wkrótce będzie znanyLenin wkrótce będzie znanyLenin wkrótce będzie znanyLenin wkrótce będzie znanyLenin wkrótce będzie znanyLenin wkrótce będzie znanyLenin wkrótce będzie znanyLenin wkrótce będzie znanyLenin wkrótce będzie znanyLenin wkrótce będzie znanyLenin wkrótce będzie znany
Konkurs historyczny

Zasady gry:

1. 2-3 razy w tygodniu pojawi się zagadka historyczna dotycząca postaci/wydarzenia z historii powszechnej lub historii Polski.

2. Dla każdej przewiduje dobę na odpowiedź. W przypadku braku rozwiązania umieszczę podpowiedź, jeśli i to nie pomoże zamieszczę grafikę mającą naprowadzić was na właściwą drogę.

3. Jak zgadujemy? W poście umieszczamy odpowiedź na zadane pytanie. Nie można edytować postów. Jeśli mamy inny pomysł to czekamy na podpowiedź i wtedy znowu próbujemy. Punkty otrzyma pierwsza osoba, która poda prawidłową odpowiedź.

3. Za odgadnięcie za 1 podejściem - 3 pkt. za drugim - 2 pkt. i za trzecim podejściem - 1 pkt, czyli analogicznie jak w konkursie filmowym. Przy nowej zagadce będę sumował wasze osiągnięcia

4. Gramy do zdobycia przez kogoś 15 punktów.

5. Zwycięzca konkursu poza chwałą triumfatora uzyska punkty reputacji (o ile pozostali uczestnicy uznają go za godnego).

Mam nadzieje, że niniejszy konkurs wspomoże uczestników i MG sesji historycznych i da nową iskrę do ich tworzenia. W razie pytań proszę o PW.

#1

Z woli Boga i szlachty Król Polski, z racji pochodzenia szwedzki. Wskazany na tron był powodem konfliktu z Habsburgami oraz Szwecją. Przewagą jego nad kontrkandydatami do elekcji były polskie korzenie. Kto był nicią łączącą go z Królestwem Polskim?
 
__________________
7 lat i 16 dni poza forum, ale nareszcie wróciłem. Pozdrowienia dla tych, którzy jeszcze mnie pamiętają :)
Lenin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem