Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-06-2016, 17:58   #24
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
I to mi się podoba - zamiast Rozpaczliwie Pustego Gadania już lecą pierwsze testy.

Choć jeśli ktoś lubi pisać więcej, to FAQ mogło go wprowadzić w błąd w tym miejscu:

Cytat:
Jak długie odpisy będą wymagane?

Jak najkrótsze!

Gracze powinni odpisywać:
- jak najkrócej,
- jak najpoprawniej (językowo),
- jak najczęściej.

Nie ukrywam, że docelowo myślę o tej sesji jako o jednolinijkowej, choć z moich obserwacji wynika, że na jednej linijce i tak rzadko kiedy odpis się kończy.
Muszę ten fragment nieco poprawić, bo w zasadzie na to pytanie powinienem odpowiedzieć "Jak najszybsze!". Niektórzy LIcze potrafią odpisywać bardzo szybko, a jednocześnie tworzą długie odpisy (np. Eliasz). Nie mam nic przeciwko takim wyczynowcom, jednak najważniejsze jest tempo gry. (e. Już poprawione. )

Wiedziałem, że o czymś zapomnę powiedzieć - w przeciwieństwie do podręcznikowego D&D nie zakładajcie umiejętności czytania i pisania. Przed startem sesji każdej postaci wykonuję test Inteligencji ze Stopniem Trudności zależnym od klasy, np. dla barbarzyńcy jest to ST 20, a dla kapłana ST 5, chyba że atut, umiejętność lub background sugerują piśmienność. W trakcie gry czytanie i pisanie można też nabyć jako proficiency.

Na chwilę obecną Ereszkigal Amona jest niepiśmienna - 4 na kości. Już się zaczyna bad rolling. Chciałoby się powiedzieć: dzi*ka bez szkoły. Jak masz pomysł, możemy jakoś to przerobić na success at cost.

PS Amon, nie udostępniłeś mi karty postaci na Myth Weavers (nick: Clutterbane).
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 20-06-2016 o 18:06.
Lord Cluttermonkey jest teraz online