Wątek: Arkadia LpMUD
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-06-2016, 19:22   #8
Sither
 
Sither's Avatar
 
Reputacja: 1 Sither ma wspaniałą przyszłośćSither ma wspaniałą przyszłośćSither ma wspaniałą przyszłośćSither ma wspaniałą przyszłośćSither ma wspaniałą przyszłośćSither ma wspaniałą przyszłośćSither ma wspaniałą przyszłośćSither ma wspaniałą przyszłośćSither ma wspaniałą przyszłośćSither ma wspaniałą przyszłośćSither ma wspaniałą przyszłość
Brak interakcji towarzyskiej? Nie zgodzę się. Właśnie w tym kryje się główna zaleta Arkadii wg mnie, na tym że możesz zbudować całą sieć relacji z postaciami innych graczy, relacji przyjaznych, nienawistnych, skomplikowanych - wszystko zależy od Ciebie i tego, co Ty napiszesz. Pod tym względem jest to MMO zdecydowanie najbliższe classicRPG. Oczywiście, jak się spojrzy tak o, pobieżnie z zewnątrz, to można to przeoczyć. Ale gdy pozwolisz sobie wsiąknąć trochę bardziej, zacząć naprawdę poznawać inne postacie... Cóż, powiem że animozje pomiędzy niektórymi potrafią trwać lata (zresztą, nie tylko między pojedynczymi graczami, całe ugrupowania typu Komando Scoiatel czy korsarskie załogi ze Skellige wdają się w różne zbrojne spory i sojusze, scena polityczna jest tu dość żywa), inni zaś na lata potrafią tworzyć udane związki. Magia roleplayu i 'wczucia' , które ta gra umożliwia.

Leoncoeur podkreślił jedną wadę Arkadii, z którą się zgodzę - ogarnięcie komend wymaga trochę wprawy, ogrania się z tym tytułem, ciężko jest osobie która z MUDami zaczyna od zera. Ale jeśli poświęci się trochę czasu i chęci, z czasem wszystko zacznie stawać się łatwe.

Ulli, zgłosić się do wizów możesz w każdej chwili z poziomu gry. I nie wiem skąd wziąłeś informację, że gracze nie mogą się zabijać wzajemnie, skoro mogą. I rozumiem, że gra Ci się nie podoba, ale prosiłbym, abyś w swojej opinii zachował jednak podstawową kulturę, bo póki co w swym silnym subiektywizmie implikujesz że ludzie grający w to to debile albo dusigrosze, co zdecydowanie jest zachowaniem obraźliwym.
 
Sither jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem