Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-06-2016, 14:57   #1
Gveir
Banned
 
Reputacja: 1 Gveir ma z czego być dumnyGveir ma z czego być dumnyGveir ma z czego być dumnyGveir ma z czego być dumnyGveir ma z czego być dumnyGveir ma z czego być dumnyGveir ma z czego być dumnyGveir ma z czego być dumnyGveir ma z czego być dumnyGveir ma z czego być dumnyGveir ma z czego być dumny
Nieprzystępny podręcznik DH 2ED

Cześć,
Nie wiem które to moje podejście do tej edycji DH, ale po prostu nie mogę jej zdzierżyć. Tworzenie postaci to istna parodia. Pierwszy raz widzę, aby podręcznik był tak wrogi wobec gracza. Proces ten powinien być logiczny w swoich krokach i następstwach tychże, powinien go cechować układ decyzji, zgodnie z cechami strategii.
Tutaj jest totalny chaos. Kroki są wyrwane z kontekstu, raz zrobisz to, drugi tamto. Przypomina to spontaniczne notowanie plotek od niezbyt lubianego i zaufanego kolegi "Tutaj notuj to, dalej to, czekaj dopisz jeszcze do poprzedniego akapitu jeszcze dwa zdania. Pisz dalej. Chwila! Zapomniałem, że musisz jeszcze uzupełnić pierwsze zdanie".

Popatrzcie na proces tworzenia postaci, jest totalnie wyssany z palca. Trudno się w nim połapać, a krok w którym rozwijasz postać jest kpiną z zdrowo myślącego człowieka. Jakieś aptitude, stopnie tego, które rzutują na to o ile możesz co rozwinąć, aptitudes się powtarzają lub zapętlają. Dostajesz spis skillów i talentów, po czym twórca rzuca Ci w twarz "ch.. ci w pysk, domyśl się". No świetnie, brawo twórcy!
W niczym nie przypomina to przejrzystego systemu z 1 edycji, to typowe zawrócenie w ewolucji. Od teraz musisz mieć baczność na te żałosne aptitudes, bo inaczej nie uda Ci się rozwinąć postaci. Ba, stopniowanie tego jest równie groteskowe.

Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia?
 
Gveir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem