Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-07-2016, 12:01   #4
Nami
INNA
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 1 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
Cytat:
to chyba nie ma problemów, aby postać pochodziła ze świata WFRP?
Absolutnie żadnego. Przy pisaniu wspomnienia jak najbardziej pamięta i zna regiony Starego Świata. Jeśli w umiejętnościach będzie Wiedza na temat danego regionu, naturalnie będzie mógł z tej wiedzy korzystać i porównywać tereny na których się znalazł, z terenami, na temat których posiadł wiedzę.

Cytat:
Prywatnie opowiadałaś mi trochę o tym miejscu i pasuje ono jak ulał do miejsc znajdujących się poza Pustkowiami Chaosu, szczególnie do Legendarnych Lokacji opisanych w Księdze Spaczenia. Wiem, że bardzo chciałaś uniknąć sytuacji, w której jakiś zatwardziały fan WH miałby zarzuciłby Ci nieznajomość settingu z powodu jakiś detali oraz chciałaś być ograniczona jedynie przez własną wyobraźnię, a nie ramy wykreowanego wcześniej świata, ale wydaje mi się, że obie te rzeczy można ze sobą z łatwością połączyć i nie będzie mieć to najmniejszego wpływu na Twoją wizję świata, a niektórym graczom (w tym i mi) ułatwi proces tworzenia postaci. Domeny Chaosu nie zostały w WFRP szczegółowo opisane, więc równie dobrze można wcisnąć tam wszystko, a w bitewniaku jest trochę więcej tych szczegółów, ale większość fanów WFRP z przymrużeniem oka traktuje bitewniaka (i słusznie!), bowiem z edycji na edycję świat wygląda inaczej i jest zdecydowanie bardziej heroiczny.
Postać, jako postać, raczej i tak nie zna takich terenów i nie ma wiedzy na ich temat, więc jeśli ktoś pragnie mieć postać, która po prostu będzie sądziła, że jest na Pustkowiach Chaosu, to jakoś nie widzę w tym problemu. Nie zakładajcie z góry, że jako gracze doskonale wiecie, gdzie jesteście (w domyśle piekło, biorąc pod uwagę poprzednią część), bo się jeszcze grubo przeliczycie. To co uważa wasza postać, jej myśli i wnioski, to jej sprawa. Może założyć, że jest na terenach Chaosu, że jest w zniszczonej części jakiegoś regionu.
Po prostu miejsce, w którym jesteście, nie jest wam znane. Wszystkie jednak potwory na pewno da się kojarzyć ze Świata, który znacie (kto się gdzie urodził i posiada ew wiedzę, no to na pewna zna!)

Cytat:
W takim przypadku Zygfryd pochodziłby z Kisleva, a mi łatwiej byłoby wymyślić hańbę, przez którą trafił tam gdzie nie powinien. Mógłbym też skorzystać z gotowych cech postaci powiązanych z kulturą z jakiej się wywodzi, zamiast tworzyć wszystko od podstaw
Wiadomo, że można, a nawet wręcz trzeba. Jak wspomnialam - Stary Świat każdy zna, miejsce urodzenia, jedno pozytywne wspomnienie, a w nim ludzi/przyjaciół. Jedynie teren, na którym się znajdziecie, będzie teren obcym.

Możliwość dołączenia w trakcie sesji będzie możliwa.


Skoro już odpowiadam na zagadnienie, to dodam od siebie:
Nie musicie się obawiać i martwić, że "być może" nie jesteście wystarczająco ambitni, by tutaj grać. Znaczna większość osób na forum, posiadająca po prostu chęci do pisania i lubiąca rozwój postaci, jest tutaj idealna. Nie musicie być super pisarzami, wystarczy mieć chęci i lubić to, co się robi
 
__________________
Discord podany w profilu
Nami jest offline