Wątek: Ulubiona rasa
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-04-2005, 17:16   #13
Nassair
 
Nassair's Avatar
 
Reputacja: 1 Nassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwu
Ja zagłosowałem na "INNE".

Bardzo podobają mi się Orki, takie w klimatach ED, Warcrafta, czy Lineage 2.
Wiem że to troche nie pasuje do DL i D&D ogólnie, ale nie mogłem się powstrzymać. To już nie są zwykli barbarzyńcy jak dzikie plemiona ludzi, czy jak to byli przedstawiani głównie (oczywiście były wyjątki) u Tolkiena, w WRFP i tym podobnych. Są rasą gwałtowną, brutalną i na tym oparli swoją kulture, która jest jedną z dziwniejszych przedstawianych w wszelakich RPG. Łatwo z nich zrobić gwałtownych debili w roli worków treniongowych dla graczy. A tak naprewdę żyjąc w miejscach dziklich i trudnych do zamieszkania z przyczyn naturalnych i ciągłych najazdów, zarówno ras "cywilizowanych" jak i dzikich monstrów wszelakich. Nie dziwi więc że preferują styl życia nomadyczny (skąd inąd bardzo trudny), rozwijają się raczej w stronę praktyczną i mimo tych wszystkich trudności jeszcze są postrachem innych ras, a największym tych właśnie bardziej "cywilizowanych". Myślę że w takim przypadku owa rasa musi mieć dość dużo przymiotów, których zazwyczaj GM'owie im skąpią. Do tego władają prymitywną ale jedną z najpotężniejszych magią, połączeniem (głównie) nekromacji i natury (trzecią z potężnych jest chaos, przynajmniej wedle mnie).
Tak więć GM'ie nie lekcewarz strasznych Orków, bo kiedyś przyjdą do ciebie w nocy, aby podpalić twój dom, a ty będziesz tak zaskoczony i nieprzygotowany jak to tylko możliwe.

Co do innych ras to w DL i samym D&D bardzo zpodobały mi sie Krasnoludy.
 
__________________
And then... something happened. I let go.
Lost in oblivion -- dark and silent, and complete.
I found freedom.
Losing all hope was freedom.
Nassair jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem