Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-05-2007, 00:44   #265
Diriad
 
Diriad's Avatar
 
Reputacja: 1 Diriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnie
Oj, tu będzie rozbieżność...
Więc tak:
- Gotyk (Nightwish, Epica, Xandria i wszystko inne, co będzie miało ładne piosenki)
- Poezja śpiewana (w postaci moich dość częstych faz na SDM)
- Musicale (to najbardziej. Taniec Wampirów, Notre Dame de Paris, Le Roi Soleil, Romeo et Juliette, Dracula... itd.)
- Francuska (oprócz ww. musicali, Garou, Patrick Fiori, Bruno Pelletier i inni)
- Taneczna (i mam na myśli taniec towarzyski - choć nie tylko)
- Ballady (kocham rozmaite wolne piosenki...)
- Soundtracki (bardzo! Takie a la Władca Pierścieni, Gladiator itp)
Z kolei hip-hopu z zasady nie trawię. Ale jako wyjątek potwierdzający regułę znalazłem jeden zespół, który przypadł mi do gustu - Manau. To jest francuski hip-hop, w którym śpiewają o fantastyce i średniowieczu, druidach, celtach, magii itp. Hybryda zaiste wyjątkowa. Ciekawe jest to, że cała płyta 'Panique Celtique' jest jakby zbiorem piosenek o Plemieniu Dana. Polecam do przesłuchania piosenkę "La Tribu de Dana".
 
Diriad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem