Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-07-2016, 20:17   #3
Asderuki
 
Asderuki's Avatar
 
Reputacja: 1 Asderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputację
- Nie liczcie na pomoc policji za bardzo. Myślę, że pani doktor jest teraz ich najrzetelniejszym przedstawicielem. Poza tym panie Smith… radzę też samemu poszukać. Mesh jest obszerny i wszyscy pozostawiają w nim jakieś ślady. No włąśnie. W zasadzie mam do pana kilka pytań apropos naszego denata. Informacje jakieś na pewno mieliście w swoich bazach danych. Jaką był osobą od strony waszej współpracy? Czemu jego świetność przeminęła? Kiedy ostatni raz się z wami kontaktował? Jakim był człowiekiem? Spokojnie, mogę przesłać pytania na pana maila aby mógł pan mi je odesłać. Ale możliwość wywiadu byłaby wysoce przydatna. Z obojgiem, tak zaznaczę - Opal wyrzuciła z siebie natłok słów. Każda minuta się liczyła. Powinna za chwilę dać najświeższe nowinki na swój vlog i updateować informacje o toku śledztwa. Oczywiście nie wszystko, oraz odpowiednio ujęte. Nim jednak którykolwiek z kompanów zdążył odpowiedzieć dziennikarka odpaliła mental speed aby zacząć zbierać odpowiednie dane po meshu oraz dać muzie rozkazy. Czas dla Opal spowolnił do ruchu muchy w smole. Pierwsze co to puściła program wyszukujący relacje na podstawie profili internetowych poczynając od Marka Klytemenesa. Do tego rozpoczęła poszukiwania tytułu książki na której podstawie rzekomo zostało wykonane to zabójstwo. Na sam koniec dodałą notkę do bloga.
Stay tunned. I’m in. New info in few minutes. #Mark Klytemenes #truedeath #scoop
Czas wrócił do normalnego biegu.
-Nigdy nie spotkałem Klytemenesa. Nie czytam jego książek i nie udzielam wywiadów… tak od razu.- odparł Smith spokojnym tonem, starając się nie za często wędrować wzrokiem po prowokująco widocznej bieliźnie Opal. Obecna moda nie sprzyjała koncentracji, zwłaszcza gdy opinała strojem atrakcyjne ciała.-Nie wiem dlaczego jego ostatnia pozycja nie przynosiła wystarczających dochodów? Nie jestem jego fanem, nie jestem krytykiem literackim. Najlepiej jeśli sprawdzi pani tę kwestię u źródła. Czyli u owych krytyków. Co do mnie… to przede wszystkim należy sprawdzić jego konta i przekonać się z kim się kontaktował ostatnio. Tam można szukać psychofana, jeśli przyczyna zabójstwa była rzeczywiście aż tak trywialna. Myślę że wkrótce legalnie uzyskam odpowiednie uprawnienia i kody.-
Minęło dwadzieścia minut odkąd nanoboty wchodzące w skład inteligentnego pyłu zaczęły swoją mrówczą pracę. Teraz powróciły do swojej właścicielki przynosząc dane. Pokój został zmapowany do modelu 3D. Nanoboty pobrały informacje o kształcie, kolorze i materiale przedmiotów. Każda najmniejsza drobinka pyłu została prześwietlona pod kątem DNA i składu chemicznego. Problem w tym, że pełna analiza tych informacji to tytaniczny wysiłek. Oprogramowanie dołączone do inteligentnego pyłu pozwoliło jedynie pogrupować znalezione materiały DNA, dzięki czemu dziennikarka wiedziała że pisarza, w przeciągu ostatnich dwóch tygodni, odwiedziło pięć osób.

Opal

[Kelpie] Opal. To może cię zainteresować.
Na krawędzi AR wyświetliła się miniaturka transmisji sprzed godziny. Muza powiększyła obraz. Na pierwszym planie widać było Blond piękność z zadziornym spojrzeniem. Dwoma palcami przyciskała mikrofon doczepiony do ucha. Jej głos zdradzał pewność siebie.
(...)niemożliwym właśnie się zdarzyło. Prawdziwa śmierć na terenie najbezpieczniejszej kopuły VNS. Bańka złudzeń niestety została przebita. Nikt nie ochronił Marka Klytemenesa przed prawdziwą śmiercią zadaną przez nieznanego napastnika. Policja dopiero co zaczyna otaczać teren, lecz mi udało się porozmawiać ze sprzątaczką, która odnalazła ciało sławnego pisarza książek interaktywnych. Według jej relacji, możemy spodziewać się ataku ze strony psychotycznego fana, który scenę śmierci upozorował tak, jakby żywcem była wyjęta z ostatniej książki Klytemenesa, której premiera odbyła się niecałą dobę temu. Pozostaje nam zadać zasadnicze pytanie. Czy na świat pisarzy właśnie padł mroczny cień strachu? Czy morderca zaatakuje ponownie? Ze stacji FLN mówiła Ashley Pomona (...)

Alexandra

[Alfred] Wiadomość od detektywa Fergussona.
Wiadomość była tekstowa. Tego można się było spodziewać od osoby, która na co dzień używa morfa ośmiornicy i mówi za pomocą syntezatora.
>>Pani Doktor. Mam tu sprzątaczkę, która natknęła się na denata. Procedura nakazuje sprawdzić czy nie doznała szoku, więc to robota w sam raz dla Pani. Sprzątaczka znajduje się w wozie przed wejściem.
W przeciągu dwóch godzin zamykamy scenę. Za godzinę ściągam ekipę sprzątającą by ściągnęli denata. Na pani miejscu, nie wnikałbym w tą sprawę zbyt mocno.<<
Po odczytaniu wiadomości, muza standardowo zaproponowała przygotowanie wygodnego simulspace’a w którym będzie można przeprowadzić rozmowę ze sprzątaczką.

Mr Smith

[Katon] Wiadomość od dyrektor Sky Kezia.
Zwierzchniczka Mr Smitha była tym typem EGO, przy którym, w trakcie rozmowy ludzie mają wrażenie że nadciąga nieuchronna katastrofa. Wobec swojego podwładnego była jednak zawsze rzeczowa.
>>Mam dla ciebie trochę informacji. Niestety nic konkretnego. W większości to śmierci dot. biografii denata. Nie mogę zrobić nic więcej, bo wszyscy ześwirowali i muszę uspokajać ten cyrk paranoików. Wszyscy myślą że morderca pisarzy idzie właśnie po nich.
PS: Na razie nie dostaniesz dostępu do konta Marka. Denat zabezpieczył je jakimś dziwnym softem. Hakerzy nad tym pracują, ale nic nie obiecuję.<<
W następnej wiadomości znajdował się załącznik zawierający zestaw informacji na temat samego pisarza. Muza wstępnie je przeanalizowała i uszeregowała w formie prostych, przystępnych haseł.
  • Mark Klytemenes (brak pseudonimu artystycznego). Przeniesiony z Ziemi.
  • Pierwsze powieści pisane jako freelancer. Krótka współpraca z Friction@Fiction. Później na kontrakcie Omni-Fict.
  • Cechuje (popr. redak.) Cechował się wysoką popularnością, która zaczęła rosnąć gwałtownie, gdy zaczął tworzyć powieści interaktywne z wykorzystaniem AI. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, duży wpływ na popularność miał również kontrowersyjny charakter niektórych treści.
  • Jego powieści notowały wysoką sprzedaż zarówno w formie pisanej, jak i VR (pakiet VIP, tylko dla członków Omni-Fict Platform). Wyjątkiem okazała się przedostatnia pozycja nosząca tytuł “Niebieskie Niebo”, po której popularność pisarza gwałtownie spadła. Mogło to mieć związek z rosnącą poczytnością książek Belindy Eli pozostającej rywalką artystyczną Marka (przyp. analityka).
  • Książki które początkowo przyniosły Markowi popularność były cyklem przygód bohaterki osadzonej w fantastycznym świecie magii i mroku. Ostatnia z książek nosi tytuł “Matkobójczyni”
  • Po śmierci Marka Klytemenesa popularność jego książek ponownie zaczyna rosnąć już w pierwszej godzinie od pojawienia się pierwszych reportaży.
Pozostałe informacje muza sklasyfikowała jako mało ważne. Zawierały głównie umowy podpisywane z Omni-Fict, aneksy, listy wymieniane z korektorami i recenzentami. Po przeflitrowaniu po hasłach kluczowych… nic godnego uwagi.
 

Ostatnio edytowane przez Asderuki : 21-07-2016 o 20:20.
Asderuki jest offline