Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-08-2016, 22:40   #13
Corrick
 
Corrick's Avatar
 
Reputacja: 1 Corrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwuCorrick jest godny podziwu
Ulli, sondę założyłem bo DL nie jest zbyt popularnym settingiem, a jak wspomniał Eleishar, na tym forum jestem nowy. Prowadziłem kiedyś sesję w DL na Polterze, która umarła dość szybko - z różnych powodów.

Do prowadzenia zwykłem podchodzić na poważnie - nie lubię puszczać krótkich postów z jednym-dwoma zdaniami, choć czasem jest taka potrzeba. Ale to będzie można rozwiązać za pomocą gdoca, podobnie jak całe walki, bez zbędnego linkowania rzutów kośćmi i całego tego tęczowego syfu. Powiedzmy, że kilka lat przerwy pozwoliło mi na świeże podejście do tematu i otwarło oczy na pewne mankamenty mojego prowadzenia

Jeśli chodzi o mechanikę, rzucamy przede wszystkim walki, czasem social skille, jeśli coś jest trudne (np. przekonanie Rycerza Solamnijskiego by przyjął łapówkę), a jeśli jest to błahostka (przekonanie kendera, by zwinął komuś sakwę czy zastrażenie krasnoluda żlebowego), to olewam. Walki nie przewidują ani dużo, ani mało - po prostu umiarkowanie. Nie jestem też MG, który z kapelusza wyciąga potwory, które nie powinny być w tym miejscu albo przerastają możliwości BG. Owszem, zdarza mi się rzucić coś, co ma ST wyższe o kilka kości, ale myślący gracze (=zgrana drużyna) są w stanie ten badziew pokonać.
 
__________________
Port Balifor - przygoda osadzona w świecie Smoczej Lancy - zapraszam do śledzenia!
Przez czas bliżej nieokreślony bez dostępu do sieci. Znowu...
Corrick jest offline