Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-08-2004, 16:46   #1
Thanatos
 
Reputacja: 1 Thanatos ma wyłączoną reputację
Wasze ulubione cRPG-i

Mój ulubiony cRPG to Planescape: Torment. Posiada niezwykle interesującą fabułę, która jest najmocniejszą stroną tej gry. Posiada również specyficzny klimacik tajemnicy. Prócz tego jest doskonale spolszczona: tłumacze stworzyli nawet specyficzną gwarę w grze! Dubbing jest również nienajgorszy. Ze znanych aktorów brali w nim udział Wiktor Zborowski, Adrianna Biedrzyńska, Gabriela Kownacka i Emilian Kamiński. Choć pierwsza i trzecia osoba mają już doświadczenie w dubbingowaniu cRPG-ów (wspaniała seria Baldur’s Gate), to jednakże reszta przeżyła to uczucie pierwszy (i chyba ostatni, o innych nic mi nie wiadomo) raz. Muzyka również jest przyjemna, jednakże nie wpada w ucho. Nigdy mi się nie chciało grać w tą grę z powodu muzyki (co się często zdarzało w wypadku wielu innych znakomitych gier, jakimi na pewno są Arcanum i Baldur’s Gate 2). Najgorsza w tej grze jest grafika, ponieważ jej jedyna rozdzielczość to 640 x 480, jednakże same rysunki (ponieważ tło jest oczywiście 2D) są estetycznie zrobione i do tej pory mogę sobie sporo z nich przypomnieć.

Prócz tego jeszcze lubię wiele cRPG-ów, spośród których najbardziej cenię sobie Fallouta. Oczywiście bardzo lubię gierki wymienione przeze mnie w tekście. Te wszystkie gry łączy jedna cecha: mają bardzo ciekawą fabułę, która przeważa nad akcją. Oczywiście, te gry czasami popadają w klasykę (loch z masą potworów do wybicia np. podziemia Klątwy, kopalnia w Redding, co niektóre kopalnie w Arcanum, masa lokacji w BG2), jednakże potem wyprowadzają nas na dalszy ciąg wspaniałej i inteligentnej fabuły.
 
__________________
"Quitquit latinum dictum sit, altum videtur"
Thanatos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem