Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2016, 16:02   #5
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Ulli, Ty się już tak nie uruchamiaj. Są to popularne za naszą zachodnią granicą warianty reguł. Chyba, że uważasz, że ofiarą Jesiennej Gawędy padła połowa świata

Owszem, nie są to wielkie innowacje, a jedynie drobne zmiany w regułach, które mogą uatrakcyjnić rozgrywkę weteranom WFRP, więc nie ma sensu wyzywać osoby, które chcą tak grać od ofiar Trzewiczka (serio, nie czytałem gościa, ani jego Jesiennej Gawędy - gram tak, bo tak lubię). Mój post był też pisany z przymrużeniem oka (to nawiązanie do prawdziwych fanów WFRP itp.), więc bez spiny proszę.

Co do długich walk... Dla testu ustaw 6 BG przeciw 8 NPCom z tarczami oraz unikami i jakimś solidnym pancerzem (niech ekwipunek będzie podobny po obu stronach, z przewagą dla graczy), a zrozumiesz co to znaczy przerzucać się kośćmi. To, że walka trwa 3-5 rund nie ma znaczenia, skoro w jednej rundzie musisz wykonać dobre 30 rzutów kością (trafienia, parowania, uniki, potwierdzenie Furii Ulryka, przerzuty i obrażenia), a że większość przeciwników w Bestariuszu to dzikie humanoidy, dobrze przy tym uzbrojone to walka potrafi się wlec, no ale nie uświadczysz tego grając startowymi profesjami i walcząc z kiepsko uzbrojonymi przeciwnikami. Gdy rzucałem Zwierzoludzi na BGów to celowo odbierałem im tarcze, dając w zamian broń oburęczną lub po prostu jeden marny toporek jednoręczny, aby nie musieć raz na rundę parować w przypadku każdego przeciwnika. Biorąc pod uwagę wartości WW graczy na poziomie 30-50, takie walki ciągłyby się w nieskończoność.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 25-08-2016 o 17:00.
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem