Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2016, 16:48   #29
sunellica
tajniacki blep
 
sunellica's Avatar
 
Reputacja: 1 sunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputację
To ja się odwołam do pierwszego posta.

Ja próbowałam grać tą samą postacią. Tu na forum. Ten sam system, dwóch różnych MG i moja jedna KP.
Najpierw zadałam pytanie w temacie rekrutacyjnym, czy mogę użyć stworzonej już postaci: koncepcji, historii, itp. Dostałam zielone światło i zastrzeżenie, że muszę dostosować kartę do wytycznych mechanicznych podanych w temacie rekruty.
Więc "odmłodziłam" moją wampirzycę (graliśmy w V:M), odejmując jej umiejek. Zmieniłam nieco historię (przeniosłam ją z USA do UK) i zagrałam.

Myślę, że granie jedną postacią ma swoje zalety, ale minusy, niestety, także.
Po pierwsze, nie możesz każdej sesji (z różnymi MG) traktować jako ciągłej historii twojego bohatera. Proponuje stworzyć szkielet i koncept historii, która będzie uniwersalna i którą będziesz mógł śmiało wklejać w rekruty.
Po drugie, zawsze dogaduj się z MG i spytaj na co ci pozwala. Może być tak, że zezwoli ci na dołączenie do historii ukończone wcześniej sesje w których brałeś udział z tą samą postacią.
Jeśli wspomnienia z poprzednich sesji są dla storytellingowego smaczku, nie sądzę by ktoś miał obiekcje, gorzej, jeśli będziesz starał się przekuć to w wiedzę postaci, która mechanicznie takowej nie powinna mieć.

Czyli podsumowując. Obraz postaci może być ten sam, ale musisz do każdej sesji, dostosowywać odpowiedni rozmiar ramki.
 
__________________
"Sacre bleu, what is this?
How on earth, could I miss
Such a sweet, little succulent crab"
sunellica jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem