Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-09-2016, 19:50   #3
Hazard
 
Hazard's Avatar
 
Reputacja: 1 Hazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputację
Wielki Spis Bohaterów Drugoplanowych


Uchodźcy ze starego świata #1

Drwal Frewyn
Cytat:
Jeden ze wskazanych przez Erwina mężczyzn, jedynie skinął głową i wziął się do roboty, natomiast drugi, zdecydowanym krokiem zbliżył się do niego. Z początku nic nie mówił, a jedynie spoglądał na wojownika zmartwionym wzrokiem. Mimo silnej postury, siwiejące włosy świadczyły o tym, że z pewnością miał już swoje najlepsze lata za sobą.
???




Brzemienna Alin
Cytat:
W tym czasie badał już stan ciężarnej, tętno na nadgarstku i zaglądał w oczy, gdyż wiele chorób można z nich wyczytać. A przynajmniej próbował to wszystko zrobić. Gdy brązowowłosa dziewczyna, wręcz nadzwyczajnej jak na wieśniaczkę urody, w końcu zorientowała się, że ktoś obok jest, wyrwała rękę i warknęła opryskliwie.
- A co mnie obchodzi jakieś dziecko!? Ja również straciłam całą swoją rodzinę, zostając sama w tym stanie! Jak ja sobie teraz poradzę!? Zostaw mnie w spokoju, popaprańcu!
???




Krasnolud Gottri Yadrifind
Cytat:
- Skoro tak nienawidzisz magii czemuś skorzystał z bramy, która też była magiczna. Miałeś wybór jak każdy z nas zginąć lub wybrać magię. Wybrałeś magię.
- “Wybór” - parsknął zgryźliwie krasnolud, który od kilku chwil przyglądał się w milczeniu wszystkim. - Mnie tam ta wielka fala nie pytała, gdzie życzę sobie płynąć.
Cytat:
- W sumie pewnie nie Tobie jednemu. A skoro już wspomniałeś stary świat, co tam zostawiłeś Gottri?

Krasnolud westchnął i rzekł po chwili z sentymentem:
- Kamienie. - Mimo, że Ruppert kompletnie nie rozumiał o co mu chodzi, ujrzał na jego twarzy wyraz głębokiej nostalgii. Gottri po chwili takiego zamarzenia ocknął się i spojrzał na Rupperta marszcząc brwi. - Co się gapisz jak na wariata?! Poważnie mówię. Przez całe życie zajmowałem się kuciem w skałach. Projektowałem i rzeźbiłem wiele pomników, gzymsów i innych zdobień, których ludzka ręka nigdy nie będzie w stanie zrobić. Wraz z bratem zaprojektowaliśmy praktycznie całą dzielnice w krasnoludzkiej twierdzy z której pochodzę. A potem ten wredny sukinsyn wygryzł mnie z interesu i musiałem iść szukać roboty gdzie indzie. Dobra młody, to idziemy kopać czy urządzamy tu sobie pogaduszki?! Nie mamy całego dnia.




Pasterka Suse
Cytat:
Ruppert musiał przyznać, że nie była ona może aż tak piękna, jak kobieta, którą uwolnili z niewoli goblinów, jednak ona również miała swój własny urok. Jej kasztanowe, lekko zmierzwione włosy opadały do łopatek. Zaś na pociągłej twarzy widniał lekki uśmiech.

Cytat:
- Zbyt wiele do opowiadania nie ma - zaśmiała się dziewczyna. - Na imię mam Suse i całe życie spędziłam w niewielkiej wiosce nad brzegiem morza. Większość czasu przesiedziałam na pastwisku z Rexem. I… to mniej więcej tyle. Nie licząc kilku krótkich romansów, paru wypadów do miasta i śmierci mojej matki to niewiele ciekawych rzeczy działo się w moim życiu.




Kapłan Geoffry
Cytat:
- I niech najstarszy przewodniczy obradom. Ja doprowadzam więźnia i z uwagi na okoliczności proszę o łagodną karę, pracy na rzecz społeczności.
- To mi się na stare lata trafił przywilej. - Wszyscy zebrani jak jeden mąż odwrócili wzrok w stronę starca, który do tej pory modlił się nad ciałem człowieka, który umarł rozbijając sobie głowę o coś twardego nim przeszedł przez portal. Staruszek miał srogą, naznaczoną wiekiem twarz. Wspierając się o lasce zbliżył się do zebranych.
???




Wioskowy Grajek Louis
Cytat:
Natomiast drugi chłopak poklepał przyjaciela po ramieniu, chcąc w jakiś sposób dodać mu otuch, po czym wolno wstał i ruszył w stronę zbiorowiska, które rozgorzało na dobre. Nim zniknął im z oczu, Crilia mogła jeszcze zobaczyć lekki, lecz posmutniały uśmiech wdzięczności, który posłał w jej stronę.
???




Giermek Dorne
Cytat:
- Prze-przepraszam - niespodziewanie dziewczyna usłyszała za swoimi plecami czyiś głos, aż podskoczyła, a po plecach przeszły ją nieprzyjemne ciarki. Odwróciła głowę, by dostrzec za sobą młodzieńca, najpewniej niewiele starszego od siebie. Spoglądał na nią spod zmierzwionych, brązowych włosów. Jego nietypowy strój od razu rzucił się dziewczynie w oczy. Dosyć brudna tunika nie wyglądała nadzwyczajnie, jednak krótka peleryna zdobiona była jaskrawego koloru naszyciem herbu, którego pochodzenia nie znała. Przy jego pasie wisiał natomiast długi miecz, ze zdobioną złotem rękojeścią. Zdawało jej się, że z broni emanowała jakaś dziwna energia.
???




Kryminalista Esur
Cytat:
Młodzieniec z początku z wielkim zdziwieniem na twarzy przyglądał się wojownikowi, jednak z każdą chwilą wyraz ten zmieniał się w gniew. Jego dłoń znalazła się niebezpiecznie blisko rękojeści sztyletu.
- Pierdol się. Nie boję się ciebie, rozumiesz? - rzekł, ponuro, nieudolnie starając się stłumić swoją złość. Posyłając mężczyźnie na pożegnanie nieprzyjemny uśmiech, Esur odwrócił się i ruszył w stronę mężczyzn segregujących wyrzucone przez portal przedmioty. Erwin przeczuwał, że w przyszłości mogą być z nim jeszcze problemy.
???




Czeladnik Kowala Fergus
Cytat:
Chłopcy z ponurymi minami pokręcili głowami. Jeden z nich, ten którego drugi nazwał Fregus, rzekł nie odrywając spojrzenia od ciała.
- Był moim wujem. Ojciec kilka miesięcy temu wysłał mnie do niego, by nauczył mnie kowalstwa. Przez ten czas opiekował się mną…
???




Elf Pleufan
Cytat:
Nad ich głowami kołował sokół Pleufana. Elf, z którym to Ruppert wcześniej nawiązał rozmowę na temat portalu, niespodziewanie dogonił dwójkę łowców i zaoferował swoją pomoc chwilę po wyruszeniu ze wzgórza. Tłumaczył, że miał już dość starającego się z nim ciągle spierać o coś krasnoluda, towarzystwa półdrowki oraz “przeklętej dziewczyny”. Wymieniając tą ostatnią, miał oczywiście na myśli Pech.
???




Podróżnik Vincent
???

???




Dziewczynka Trina
Cytat:
- Trina - odrzekła nieśmiało dziewczynka pałaszując łapczywie ofiarowany jej posiłek. Wyglądało na to, że już nieco się uspokoiła, jednak wciąż znajdowała się w ciężkim szoku.
- No pogłaszcz ją po brzuchu. Piękna na to czeka. Tylko patrz Trina, jak się wyciągnęła byś ją tylko pogłaskała. Widzisz jaki duży ma brzuch, to znaczy, że niedługo będzie miała szczeniaki. Jeśli chcesz będziesz mogła sobie wybrać najładniejszego z miotu
???





Uwolnieni z niewoli goblinów

Cieśla Eram

Cytat:
Pogodny i optymistyczny cieśla. Brązowowłosy mężczyzna w sile wieku, który zawsze wygląda na przyjaźnie nastawionego do wszystkich i do wszystkiego.
???




Zielarz Cyne
Cytat:
- Cyne - przedstawił się najpierw czarnowłosy mężczyzna z kilkudniowym zarostem, wbijając beznamiętny wzrok w wojownika. Wyraz jego twarzy nie zdradzał przejawów żadnych emocji.
???




Szklarz Orulf

Cytat:
Gdzieś dalej w samotności siedział uwolniony z niewoli mężczyzna, który właśnie skończył pić któryś z kolei kufel wina i teraz zamierzał udać się po kolejny. Erwin zdołał dowiedzieć się wcześniej od Erama, że facet nazywa się Orulf i nie należy do osób o przyjemnym charakterze.
???





Mędrzec Anden

???
???




Alchemiczka Rose

Cytat:
- A ta urodziwa dama nazywa się Rose - spojrzeniem wskazał na siedzącą obok niego kobietę. Erwin musiał przyznać, że lekkim niedopowiedzeniem było nadanie jej określenia “urodziwej”. W świetle ogniska, bladolica kobieta o jasnych, niemalże białych włosach przewyższała swoim pięknem niejedną damę dworu, którą widział w czasie swojego życia.
- Miło w końcu poznać imię naszego wybawcy - powiedziała, a jej głos zabrzmiał w uszach Erwina niczym najpiękniejsza melodia świata.
???




 

Ostatnio edytowane przez Hazard : 02-10-2016 o 12:31.
Hazard jest offline