Wątek: De Profundis
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-04-2005, 12:50   #4
Qbista
 
Qbista's Avatar
 
Reputacja: 1 Qbista ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Solinarius
Ojjj,post nieprzeedytowan...
No prawda, nieco mi wstyd, zapomniałem kompletnie. Postaram się to zmienić (i, zgodnie z obietnicą, posta przeedytuję, a nie dodam nowego )

Cytat:
Napisał Solinarius
Mógłby ktoś streścić w kilku zdniach De Profundis?
Nie miałem przyjemności
Już śpieszę z wyjaśnieniami. De Profundis to system Nowej Fali, oparty na mitologii Lovecrafta. Rozgrywka tym róni się od gry w klasyczne RPG, że cała gra odbywa się za pomocą korespondencji listownej (bądź przez e-maile). Wszystko dizała na zasadzie łańcuszka - pierwsza osoba wysyła list zawierający po części wprowadzenie do rozgrywki, i przesyła go drugiej, która następnie piszę własny list (na przykład informujący o tym, co zrobiła w spawie śledztwa, o którym była mowa w pierwszym liście), dołącza go do poprzedniego listu i wysyła dalej. List z "historią gry" krąży po kolejnych graczach, niektórzy wysyłają te same teksty do różnych cżłonków zabawy i w ten sposób tworzy się fabuła, jak i intryga. Drugim ewenementem jest to, że przeważnie to my sami jesteśmy bohaterami ten opowieści. Nie wcielamy się w inne postaci, lecz sami taramy się przemyśleć, w jaki sposób rozwiązalibyśmy dany problem.

Reszta, to już tylo szczegóły. Gdyby były jeszcze jednak jakkeś pytania, można pytać (mam talent do wyjaśniania rzeczy naokoło...)
 
__________________
MG, P+, G++, SG++, SS, SD++, K, p, Z, S---, H, D+, K, f-, h, w-, cp--, sf+, L+, NS+++, SC -, Kon+, D++, Gaz+, T+, SU?; ZC, WoD, SW, GS
Qbista jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem