Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-09-2016, 14:24   #20
kinkubus
 
kinkubus's Avatar
 
Reputacja: 1 kinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputację
Jak FFG niezbyt poprawnie kierował wydawnictwem WH? Odnieśli duży sukces na praktycznie całej linii wydawniczej WH, tylko Fantasy przy tym jest trochę pokrzywdzony, bo wyszedł z niego dwa razy produkt eksperymentalny (rpg 3ed i Inwazja), ale wciąż są takie perełki jak Chaos w Starym Świecie czy Blood Bowl, a pewnie coś jeszcze pominęłam, bo nie grałam w nie wszystkie.

Inwazja zresztą nie była zła, sukcesywnie przetarła szlak dla innych gier LCG i z tego co mi wiadomo, była popularna. WH 3ed to niestety kaszanka, ale oparty o niego system Star Wars podobno jest grywalny, więc da się na tej mechanice było zrobić coś sensownego. W zasadzie to nie dziwi mnie, że jeden z największych wydawców gier planszowych na świecie zdecydował się na wypuszczenie systemu rpg zmieszanego z grą planszową; szkoda tylko, że padło na Warhammera.

Wydawca nie marnował licencji, wykorzystując praktycznie równo obie marki (przez Dark Heresy i jego odłamy wydaje się, że 40k miało jakieś chody, ale gier planszowych wyszło więcej z Fantasy). Wierzę, że gdyby nie rozpad współpracy, za pół do półtorej roku otrzymalibyśmy WH 4ed w Erze Sigmara lub Końca Czasów.
 
kinkubus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem