Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-09-2016, 13:10   #46
Caleb
 
Caleb's Avatar
 
Reputacja: 1 Caleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputację
Trafiłem tutaj po prostu wpisując kiedyś “sesje RPG” w wyszukiwarce i wchodząc na pierwszy link. W międzyczasie próbowałem rozruszać dział z PBF na dużym forum wielometycznym. Trochę to chwyciło, ale wiadomo jak jest z takimi miejscami. Kiedy coś jest dla wszystkich, trudno szukać tam fascynatów akurat jednego tematu. Trzy lata temu dałem sobie ostatecznie spokój i wróciłem tutaj.
Zostałem przy lastinn z równie prozaicznego powodu i jak widzę nie jestem w tym odosobniony. Chodzi o liczbę użytkowników. Zwyczajnie istnieje większe prawdopodobieństwo, że znajdę tu kogoś dzielącego moją wizję sesji. Rzecz jasna część ludzi darzę większym i bardziej osobistym afektem. Wymieniać nie będę bo nie lubię atencji, a oni sami dobrze wiedzą o kogo chodzi.
Poza tym forum jest po prostu wygodne. Co dziwne na mojej komórce (LG70) działa bardzo sprawnie, choć skrypty swoje lata już posiadają.
Myślę że reputki są ok. To dobry gadżet do motywacji i pracy nad postami. Serwisy internetowe niejako mają w naturze system gratyfikacji. Wszelkie jego nadużywanie to raczej problem społeczności niż strony jako takiej. Nie kryję że lubię dostawać te punkty i staram się doceniać dobre posty. Choć czasem rzucę reputację za zwykłą pierdołę która mnie rozśmieszy, to uważam że nic się nie stanie jeśli sporadycznie ten plus poleci. Reputacja to tylko jakiś umowny ranking. Potrafię zrozumieć przejmowanie się lajkami na fb, bo np. firma z dużą ilością polubień będzie w naturalny sposób lepiej widziana. Różnica prestiżu. Nie kryjmy że tutejsza reputacja na nic się nie przerzuca (a przynajmniej nie powinna), prócz osobistej satysfakcji.
Lubię tu wchodzić, bo ludzie z reguły są inteligentni choć czasem wpadają w pułapkę wzajemnej adoracji. Jednocześnie nawet ci najbardziej zarozumiali mają zazwyczaj coś ciekawego do powiedzenia.
Natomiast jestem przeciwny wywlekaniu brudów i wracania do starych spraw. Sam może nie zawsze zachowałem się fair, ale starajmy się pamiętać że to tylko internet. Czasem warto odpuścić, bo bywa że wielostronicowe udowadnianie swoich racji staje się proporcjonalne śmieszne do długości dyskusji.
Z lastem mam głównie przyjemne wspomnienia, a sesje nieraz pozwoliły mi na mocną immersję, mimo że nie były prowadzone na żywo.
 

Ostatnio edytowane przez Caleb : 21-09-2016 o 16:45.
Caleb jest offline