Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-09-2016, 21:15   #29
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
Cytat:
Warhammer Quest: Silver Tower to druga edycja Questa. Toczy się w Epoce Sigmara, dlatego spekuluję, że 4ed rpg jest w drodze. Na razie czytałam pozytywne opinie o Silver Tower, obijające się nawet o stwierdzenia pokroju "najlepszy dungeon crawler w jakiego grałem". GW jednak gry robić umie, a że przy tym jest niekoniecznie fajnym wydawcą... to już inny problem.


Cytat:
Z miłą chęcią zobaczyłbym WH w realiach innych niż wczesny renesans.
Proszę bardzo.

Cytat:
WH 3ed to niestety kaszanka
A tak na marginesie - ktoś z wypowiadających się tutaj na temat nadmienionej edycji (cytat akurat z koleżanki) grał w nią kiedyś, tudzież zerknął w zasady? Tak się akurat składa, że ja swego czasu to zrobiłem i stąd moja teza, że dla większej części polskiego fandomu głównym grzechem tego systemu jest to, że nie jest identyczny z poprzednim, jak to miało miejsce przy wydaniu edycji drugiej. Wprowadzenie nowej mechaniki pozwoliło między innymi uporać się z wieloma podstawowymi wadami poprzednich odsłon, takimi jak np. niewielka zdawalność testów. Minusem tego wydania jest warstwa fabularna, która jest albo okrojona względem poprzedniczek, albo nie wnosi nic nowego. Nadal daleko jej do miana faktycznie dobrego systemu, ale na pewno nie jest kaszanką. Nie prowadziłbym na niej, bo wolę połatać mechanikę którejś z poprzednich odsłon; też lubię kość k100 mimo wszystko, ale sama w sobie 3ed. WFRP jest o wiele lepsza niż opinia na jej temat w środowisk polskich graczy.
 
Fyrskar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem