Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-08-2004, 20:22   #4
fleischman
Administrator
 
fleischman's Avatar
 
Reputacja: 1 fleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputację
Zgadnijcie co ja lubię najbardziej
Fallout (trudno było zgadnąć...).
Za co?
No cóż, gra ma sztampową, całkowicie liniową fabułę (chociaż każdy problem ma conajmniej dwa rozwiązania, siłowe i pokojowe...).
Ale, gra ma klimat i zupełnie odmienny świat niż. Jest mnustwo ciekawych dialogów, dodatków śmiesznych (rycerze szukający świętego granatu ręcznego), smaczków (np. chcąc wykupić pewnego gościa z gildii niewolników, będąc kobietą masz dwie możliwości, zapłacić 1000 albo przespać się z pewnym gościem i zapłacić 500) albo np. możliwość pobrania się (także np można będąc mężczyzną pobrać się z mężczyzna...). Reakcje ludności na to co robisz i przez to różnice w dilogach (np. po zabiciu sklepikarza w jednym z miast nie mogłem z nikim pogadać zbyt długo bo ludzie nie chcieli...) Różne dialogi w zależności od IQ (nie ma nic lepszego niż rozmowy gdy ma sie inteligencję ustawioną na 1 , polecam, jednak nie da się w ten sposób gry ukończyć... ale można raz sobie zagrać )
A i jeszcze jedno, nie ma nic piękniejszego niż widok gościa po dostaniu krytyka z jakiejś broni (pulse rifle i turbo plasma rulez!)

Z RPG podobał mi sie też Torment, za niekonwencjonalne podejście do RPG i klimat.
Jeśli chodzi o Baldurs Gate itp. to dość szybko mi się nudziły.
 
fleischman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem