Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-10-2016, 08:35   #33
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Jedną z rzeczy które zastanawiały mnie kiedy przeczytałem Ołów była siła Coriolisa, o ile spotkałem się z tematem to dotychczas nie w odniesieniu do broni strzeleckiej

Ostatecznie udało mi się znaleźć kilka informacji na ten temat. Przy strzelaniu na 1000m efekt coriolisa dla naboju 7,62 NATO (dla którego jest to juz raczej zasięg ekstremalny) powoduje zboczenie ok 7cm czyli mniej więcej tyle ile wynosi rozrzut dla karabinu snajperskiego M24 na odległości 200m... na 1000m to się powiększa do jakiś 25 cm (przy używaniu precyzyjnej amunicji)

O wiele większy wpływ na celność strzału ma zmiana amunicji (np na inna wagę bądź kształt pocisku)
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem