Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-10-2016, 08:29   #62
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Zgadza się. Jest to sesja także dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu, ale chciałaby pograć. Co do ras to musiałbym otworzyć podręczniki i zobaczyć ich statystyki, ale półorg raczej by przeszedł (mimo ogromnej siły).


Zastanawiam się jeszcze nad mapkami bitewnymi, a dokładniej nad narzędziem, które będzie je wspierać. Pierwszym kandydatem jest GDocowy dokument kalkulacyjny, który otwiera się na każdym urządzeniu, szybko się go przerabia, ale jest dość umowny, bo trzeba określić znaczenie każdego pola, które ma kolor (tutaj macie przykład). Przerabiałem to już w wielu sesjach i pomysł działa bez zarzutu (wystarczą proste deklaracje, takie jak "przemieszczam się na pole f5" albo "szarża na jedynkę").
Drugą opcją jest Pyromancers Guild, program służący do tworzenia całkiem szczegółowych map bitewnych, ale dziwnie funkcjonuje (każda zmiana na mapie oznacza potrzebę wlepienia nowego linku) i nie działa na niektórych urządzeniach mobilnych (jeśli w ogóle, bo na urządzeniach innych niż mój telefon nie sprawdzałem). Ta druga wada może być szczególnie trudna do przełknięcia dla niektórych, bo nie można nawet wyświetlić mapy.
 

Ostatnio edytowane przez Warlock : 23-10-2016 o 08:31.
Warlock jest offline