Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-10-2016, 09:55   #4
JohnyTRS
 
JohnyTRS's Avatar
 
Reputacja: 1 JohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputację
Cytat:
Cytat:
Cytat:
- Fanbook by się przydał Taki właśnie cywilno - surwiwalowy Bo wiesz, jak jest, siedzi MG, duma co te lemingi mogą mieć i w końcu otwiera podręcznik czy cóś i pacza i pisze dalej
ta wiem ale teraz muszę się za magisterkę zabrać. (30 lat, chyba pora) ale jak na razie wszystko co już opisałem ląduje w plikach dokładnie pokatalogowane etc

zresztą to nie byłaby tylko broń
Jak już brać się za fanowski podręcznik, to warto by dodać tam to, o czym i tak już gadaliśmy, czyli inne pojazdy niż samochody. Czyli np. w wypadku transportu szynowego od drezyn po bardziej skomplikowane pojazdy silnikowe (przerobiony samochód itp.). Dalej warto by było dodać to, czego brakuje, czym nikt się nie zajmuje, czyli pojazdy drogowe napezane siłą ludzkich mięśni, czyli zwykłe rowery. Lista oczywiście wzrasta o riksze, inne trójkołowce i tym podobne wynalazki.

Cytat:
Ale potrzebowałbym rysownika albo i dwóch (i pewnie korekty, przecinki nie są we mnie mocne )
Jakbyś był naprawdę zdesperowany, to mogę amatorsko pomóc z rysunkami (ale nie oczekuj cudów, nie jestem dobrym rysownikiem).

Cytat:
inna sprawa że pewne bronie najprościej opisać grupowo a potem tylko poświęcić linijkę na poszczególnych przedstawicieli (np samopowtarzalne karabinki na nabój pistoletowy) w sumie coś podobnego jest w Ołowiu, w sumie naprawdę nie ma sensu rozbijać się na każdy model Glocka...
Chyba jeszcze lepiej w formie tabelki, czysty opis podzielony na kategorie. W przypadku podstawowego typu pełen opis, reszta w tabelkę, bez żadnych rysunków i innych wodotrysków. Ogólnie co do broni to warto by dorzucić różne konstrukcje - samoróbki, które się ostatnie pojawiają na sesjach.

Cytat:
Choć tak tytułem anegdotki to wymyślając opisy do broni natrafiłem na ciekawy problem który przypomniał mi postać z dawnej pracy(...) kończąc tę przydługą dygresje... naprawdę ciężko pisze się o dobrej broni, bez udziwnień i z którą nie ma związanych jakiś anegdotek odnośnie konstruktora czy użytkowników
Można to częściowo uprościć stosując neuroshimowy styl opisów, gdzie tylko jedna informacja jest ważna, reszta to lanie wody opowiadacza, że gdzieś słyszał, że widział etc. W przypadku tabelarycznego traktowania wielu pukawek (np. rewolwery czarnoprochowe) da się załatwić dużo jednym ogólnym tekstem (bez rozróżniania na poszczególnych producentów).
 
__________________
Ten użytkownik też ma swoje za uszami.
JohnyTRS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem