Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-10-2016, 21:15   #188
KaDwakus
 
KaDwakus's Avatar
 
Reputacja: 1 KaDwakus ma w sobie cośKaDwakus ma w sobie cośKaDwakus ma w sobie cośKaDwakus ma w sobie cośKaDwakus ma w sobie cośKaDwakus ma w sobie cośKaDwakus ma w sobie cośKaDwakus ma w sobie cośKaDwakus ma w sobie cośKaDwakus ma w sobie cośKaDwakus ma w sobie coś
To brzmi odrobinę lepiej, chociaż mam pewne wątpliwości. Nie wiem, czy dokładne opisywanie akcji jest dobrym pomysłem. Na każdą akcję jest reakcja, ciężko opisać coś 10 ruchów w przód. Może lepiej opisać ogólne nastawienie w walce, oraz cele bohatera? Może to mieć formę dość rozbudowanej deklaracji, w oparciu o którą MG przeprowadzi potyczkę.

Na przykład gdybym miał przybliżyć przewidywane zachowanie Phoebe, napisałbym coś takiego: "Celem Phoebe jest walka do samego końca. Nie zamierza uciekać i będzie bardzo agresywna, bo wie, że jej moce prawdopodobnie dadzą jej przewagę i ochronią ją przed krzywdą. W walce posłuży się jednym ze swoich noży i będzie atakowała tak, by w jak najkrótszym czasie, pokonać jak największą liczbę przeciwników. Mimo to, postara się żadnego z nich nie zabić (chociaż wielce nie zmartwi się, jeśli ktoś nie przeżyje).
Phoebe lubi szpanować, więc postara się być widowiskowa. Może w tym celu posłużyć się akrobatyką, lub otoczeniem, używając go na swoją korzyść w walce."

Tym sposobem nie daję MGkowi dokładnego opisu akcja po akcji, ale ogólny plan bohaterki, na tę potyczkę. Gdyby była mniej pewna siebie, bo dunno, przeciwnicy mieliby pistolety, pewnie opisałbym jak zakrada się do oponentów i atakuje z zaskoczenia, a następnie ucieka, korzystając z chaosu i paniki, wywołanej nagłymi okaleczeniami. Używałaby wtedy taktyki uderz-odskocz, by powoli zmniejszać liczbę przeciwników i efektem psychologicznym zaniżać ich efektywność.

W oparciu o taką deklarację, MG rozegra kilka tur potyczki w paru prostych rzutach i da opis ogólnego efektu, w swoim poście. Każdy z graczy opisze wtedy u siebie, przemyślenia i odczucia swojej postaci i BUM, mamy kombat zamknięty w jednym poście.

Co o tym myślicie?
 
KaDwakus jest offline