Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-10-2016, 22:32   #19
Zombianna
Elitarystyczny Nowotwór
 
Zombianna's Avatar
 
Reputacja: 1 Zombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputacjęZombianna ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Franek Dolas;
Jeśli ktoś w ogóle nie zna świata gry i nie wie co to jest, to czy potrzebny jest podręcznik do tego systemu czy też mentorzy będą tłumaczyć dla ciamajd takich jak ja zasady systemem łopatologicznym?
Dobrze byłoby się zaopatrzyć w podręcznik. Jeśli ktoś go nie posiada - mogę podrzucić w formie pdf przez Chomika. Znajomość świata gry nie jest wymagana, łopatologia będzie w użyciu. Nawet jeśli ktoś do tej pory nie słyszał o Neuroshimie, ale chce spróbować - również nie ma najmniejszego problemu. Znajomość settingu nie jest wymagana, wystarczy że ktoś kojarzy klimat postapo, ot choćby Mad Max, będzie ok. Warsztaty są po to, aby poznać szczegóły. Istnieje też opcja grana tzw. hibernatusem - człowiekiem, który przespał lata od wybuchu wojny do rozpoczęcia akcji przygody, więc na dobrą sprawę nie orientuje się w otaczającej go rzeczywistości i musi ją poznać krok po kroku. Tutaj pojawia się rola mentorów, mg oraz... coś wymyślimy, bez obaw

Cytat:
Napisał Corrick Zobacz post
Grać. Ja. Detroit. Albo San Fran. Posterunek bleee, Moloch stinks
Świat trochę znam, bo mam kilka podręczników i regularnie rżniemy z kumplem w Hexa. Ale rzeczą magiczna dla mnie jest mechanika - może jestem zbyt upośledzony po D&D, żeby ogarnąć inną
W każdym razie, piszę się jako gracz
Mechanika Neuro jest... pokręcona, ale do ogarnięcia. Chłopaki na szczęście znają ją na wyrywki - będą mogli zabłysnąć

Cytat:
Napisał Nami;
Nic nie ogarniam, biere te fuchę!
Nami, wybieram Cię!

Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
Hmm czysta neuro wg 1,5?
Polecimy na 1,5, tak będzie chyba najrozsądniej - wedle tego gramy najczęściej tutaj, na LI. Dobrze aby ludzie po warsztatach mogli brać udział w rekrutacjach, bez dodatkowych komplikacji, czy konieczności weryfikacji wiedzy odnośnie zasad przyjmowanych przez MG.

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Klikłem tego mentora przy założeniu, że to chodzi o mienie roli mgpodobnej

- Fajny pomysł te warsztaty. Podoba mnie siem. Mógłbym pomóc jeśli trzeba
Taaa... czasem po tej trzydziestej kawie miewam przebłyski resztek inteligencji Nom, Spróbowałbyś się nie zgłosić do pomocy, leniwa buło

Cytat:
Napisał Corrick Zobacz post
Generalnie, pomóc przy tworzeniu postaci i wyczucie klimatu świata, bo to istotny element. Dwa, że klimat świata mocno zależy od regionu, w którym toczyć będzie się rozgrywka, bo w różnych miejscach waluta i sposób życia są inne, choć mają wspólny mianownik - przetrwanie
Myślę, że regiony będziemy omawiać przy tworzeniu postaci. Zanim ruszą warsztaty zrobimy rozpiskę "klimatyczną" poszczególnych terenów, aby gracze mieli w przybliżeniu pojęcie czym charakteryzują się Hegemończycy, a czym ludzie z Vegas itd. Kolory też się dorzuci gdzieś w tym FAQ

Hmmm... wiem, że jest też parę osób nowych, które może obawiają się zabierać głos w dyskusji. Dlatego gdyby pojawiały się pytania - zawsze można je zadać na PW, tak tylko przypominam. Pozbieram je i w materiałach do warsztatów odpowiem ciurkiem.

Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
póki co mamy 3 mentorów (z moją jakże skromną osobą na czele) biorąc pod uwagę ilość zadeklarowanych graczy to mam wrażenie że jeśli proporcja się utrzyma to gracze w tych warsztatach będą raczej dopieszczeni
Dzięki Lemi. Nie ukrywam że Twoja pomoc będzie nieoceniona. Tak, taki jest plan z tym pieszczeniem Grunt, aby osoby zgłaszające się na mentorów liczyły się z tym, że podobna zabawa wymaga dużo czasu, uwagi i cierpliwości

Cytat:
Napisał Nami Zobacz post
Co do tematu, to jednak kazdy mentor moglby choc jeden temat wymyślić lub np prowadzic jedną osobę. Priv sesja juz widzę chętnego na mnie merilla


E: to co pisze opieram na doświadczeniach z warsztatów corax, która fajnie wszystko ogarniala chociaż TomBurgle również przyczynił sie do warsztatowych wniosków i spostrzeżeń
Solówki? Też jakaś koncepcja Seria mini-solówek pod wspólnym sztandarem warsztatów? Tak, ma sens. Zobaczymy, obgadamy - po to zaczynam wątek dwa miesiące wcześniej. Jakby Wam bardziej pasowało, ludziska? Preferencje itd.

Pisz kochana, każda uwaga na wagę złota

Pod koniec przyszłego tygodnia zacznę przygotowywać rozpiskę najpotrzebniejszych informacji
 
__________________
Jeśli w sesji strony tematu sesji przybywają w postępie arytmetycznym a strony komentarzy w postępie geometrycznym, prawdopodobieństwo że sesja spadnie z rowerka wynosi ponad 99% - I prawo PBFowania Leminkainena
Zombianna jest offline