Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-10-2016, 22:02   #9
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Cytat:
1. Mechanika Obrażeń dla maszyn
Trzeba opracować nowe tabelę trafień dla maszyn trochę bardziej ogólnikową bo maszyny są bardziej różnorodne od świata zwierząt i równie dobrze mogą mieć 8 nóg co parę gąsienic.

Specyfiką maszyn mogą być niezależne obwody hydrauliki - maszyna się nie wykrwawi tylko straci sprawność w kończynie.

Ogólnie to myślę żeby trochę zmienić podejście do maszyn dodatek Bestiariusz Maszyny nawołuje do tego żeby każde trafienie opisywać graczom efektownie. Ja raczej byłbym za czymś wręcz przeciwnym - pomijając spektakularne efekty jak trafienie w amunicję albo w baterię akumulatorów li-ion ciężko jest ocenić skutki twoich trafień. To mi przywodzi na myśl problemy z zastosowaniem rusznic wz 35 w wojnie obronnej 39r - rusznice radziły sobie z niemieckim pancerzem ale problem był taki że pocisk musiał trafić w coś za pancerzem dlatego o ile strzelec nie znał rozkładu załogi i nie wykazywał dyscypliny ognia to często marnował amunicję a potem porzucał rusznicę jako bezużyteczna. Dlatego myślę o czymś co sprawiało by że w realistyczny sposób, walczący z maszynami marnowaliby masę amunicji "dla pewności" żeby nie było podstawkowego "wystarczą dwa celne strzały z karabinu i jest krytyk więc z głowy". Choć to mogłoby rodzić okazję do nadużyć ze strony MG

inna sprawa to pancerz maszyn, czemu miałby on być jednorodny? Popatrzcie na czołgi - przedni potężny, boki solidne, tył i góra - słaby pancerz. Nawet doprowadzić do sytuacji w której taki nastawiony na szybkość łowca ma pancerz z przodu a z tyłu tylko blaszaną karoserie którą przebijesz nożem. To by dodało trochę taktyki w walce z maszynami.

Cytat:
Opis sprzętu medycznego i jego zastosowanie
to nie do mnie ale uśmiechnij się do Zombie
Cytat:
3. Nowe bronie, wyłamujące się ze schematu M16, UZI, Kałach, M82 Barrett, Browning M2
Ja bym chętnie nawet przepisał te znane z podstawki bo perełki takie jak ładownik z Garanda w SKSie czy "ta cholerna sprężyna" w HP, nie wspominając o całkowicie niezasłużonym krytykowaniu M14 mnie drażnią.

ale wprowadzenie broni cywilnej, dodatkowych kalibrów etc to to na co mam ochotę, lubie robić opisy lubię szukać informacji do nich więc to fajna zabawa.

Cytat:
Urealnienie cen broni i pojazdów - po prostu urealnienie cen
o tak. trochę także pokombinować z jakimś rozdziałem o bardziej szczegółowej ekonomii (oczywiście w uproszczeniu, ale np dlaczego kupienie już istniejącego magazynka czy naboi do nietypowej broni będzie o wiele tańsze niż zamówienie ich wykonania przez speca)

tak naprawdę cennik trzeba będzie znacznie rozbudować

inna sprawa że podstawka cierpiała na problem płaskiej skali - oryginalne PP czy właśnie cennik wykazywały bardzo mały rozstrzał
Cytat:
zrobienie porzÄ…dku z WB (wymaganÄ… budowÄ…)
jakiś czas temu wrzucałem propozycję, trzeba ją trochę odchudzić i przetestować

Cytat:
6. Nowe pojazdy: szynowe oraz napędzane siłą mięśni.
6a. Transport kolejowy
ano, a także modyfikacje pojazdów i czemu obkładanie samochodów osobowych pancerzem sprawdza się tylko w filmach

Cytat:
7. "Mam wujka w IRA" - czyli produkcja amunicji i jej części składowych
bardziej rozbudowany rozdział o elaboracji bo jak na razie to elaboracja wygląda jak jednostopniowy proces - tu wkładasz łuski tam wychodzą naboje. W rzeczywistości proces jest wieloetapowy i nie wszystkie etapy wymagają precyzji i sterylnych warunków, łuski można wstępnie przygotować siedząc na miejscu pasażera w samochodzie.

Kolejna sprawa jako że zamierzam wprowadzić wiele naboi przyda się informacja o tym jak z jednej łuski zrobić inną bo w paru przypadkach będzie to istotna (jeśli nie jedyna) metoda zasilania broni

co do produkcji komponentów (a także materiałów wybuchowych) to o ile nie mam zamiaru tłumaczyć na polski anarchist cookbook to myślę że można by było stworzyć oględny i uproszczony mechaniczny opis tworzenia takich kompozycji

Cytat:
8. Dodanie zależności w umiejętnościach
Coś takiego już proponowałem i testuje w sesji jako umiejętności pokrewne

wychodzę z założenia że ktoś z kulturą techniczną wynikającą z mechaniki na 4 prędzej sobie poradzi z rozbieraniem i czyszczeniem broni niż ktoś kto nie ma pojęcia ani o rusznikarstwie ani o mechanice do tego daje zniżki na rozwijanie umiejętności pokrewnych (np Morrison w HWGT nauczył się najpierw ciężarówek więc uznałem że nie ma sensu żeby ponownie wydawał 200PD na uczenie się nowej umiejętności bo jest to zbliżone - nikt mu od zera nie musi wykładać które to gaz a które sprzęgło)

Pomysł z uzależnianiem jednego od drugiego ciekawy ale trzeba by wprowadzić sporą tabelę na to co od czego zależy a dwa zawsze sie znajdą wyjątki ta wiem że w postapo ciężej być kierowcą-ignorantem technicznym co dziś w czasach komórek i 24h Assistance powoli staje się normą -ale dla przykładu ktoś jest kierowcą karawany - karawana ma wóz techniczny i jak coś nie teges z ciężarówką to kierowca wysiada, małpki smarowe odprawiają swoje rytuały, kierowca dokończy papieroska i wsiada do sprawnej ciężarówki nawet nie pytając co się właściwie stało. Więc może uzyskać dużo umiejętności w prowadzeniu pozostając w błogiej nieświadomości co do tego jak pojazd działa.

Cytat:
9.?
Sprzęt pancerny, broń ciężka, artyleria, miotacze ognia, koktajle mołotowa.(kompletnie pominięte i w podstawce i Ołowiu) Trochę o technice która może wrócić do łask albo też obecnie występuje głównie w krajach trzeciego świata (jak bicimaszyny)

i jeszcze parę. Będzie o czym pisać
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem