Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-11-2016, 22:23   #32
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Dla mnie poznanie świata, antagonistów, protagonistów, jakieś organizacje, czego unikać i jak przeżyć chyba byłoby najważniejsze.
- Hmm... W sumie możnaby zrobić jakąś ściągę z opisem świata...



Cytat:
Jak napisała corax - ważne jest zapoznanie ze światem, mecha na razie jak najbardziej podstawowa. Przyswajalna- lepsze słowo
- Na upartego to Graczowi znajomość mechy nie jest niezbędna. Może poza tą co ma do zrobienia w KP. Ale ddobrze mieć chociaż na tyle świadomości w czym własna postać wedle tej KP jest mocna albo nie. Bo można grać, nawet długo i pernamentnie gdy MG kula wszystko czy prawie wszystko a Gracz składa deklaracje co ma zamiar zrobić jego postać. Więc da się bez znajomości mechy grać choć ma to swoje minusy. Ale plusy też ma


Cytat:
Ok, jak rozwiązać % i Suwaki? Wyjaśnić przy tworzeniu postaci czym są Suwaki, jak się je stosuje. Jak jest w podręczniku, jak w tym co powiedzmy jest "popularne" na LI aktualnie... chociażby działanie Suwaka w walce. Zestawić dwa obrazy, porównać. Odpowiedzieć na pytania, w razie potrzeby czynność powtórzyć.
- No ok, można tak zrobić. Też w jakiejś ściądze albo tym FAQ. W sumie mógłbym pomóc w majstrowaniu czegoś takiego jeśliby było trzeba. Bo chyba mogłoby być przydatne trochę przed samą grą/sesją/rekrutą.



Cytat:
Tak wracając do 1,5 i Ołowiu
- Ogólnie co do wersji w co jak grać zgadzam się z Lemim. Też uważam, że trochę szkoda czasu i wysiłku na oryginałkę jeśli i tak w tej chwili nikt na forum tak tego neuro nie prowadzi. Można wspomnieć, zaznaczyć czy co ale nacisk lepiej położyć na praktykologię sesyjną.



Cytat:
Warsztaty dla MG to akurat najmniejsza filozofia. Tak jak mówisz -kooperacja dwóch Mg - jednego szkolonego i jednego szkolącego. Historia nie musi być skomplikowana, można ją wymyślić wspólnie, zahaczając o najczęstsze problemy występujące na sesjach. Szkolony prowadzi sesję, szkolący pokazuje jak dany problem idzie rozwiązać, czy to mechaniczny, czy "klimatyczny', wskazuje alternatywy. Pokazuje jak sprawdzać karty pod kątem cyferek (i jak pomagać świeżym graczom ogarnąć temat), na co zwracać uwagę przy planowaniu scenariusza. Potrzeba ze dwóch graczy coby im utrudniali życie i można zaczynać
- Hmm... A może po prostu jakiś zestaw porad zrobić. Ale mnie sie wydaje, że to chyba każdy MG mógłby się chyba podzielić z innym MG taką praktykologią. Misiowanie neuro jakoś nie wydaje mi się wyjatkowe na tle innych systemów. Ma swoją specyfikę ale raczej pod kątem mechy i znajomości systemu ale to chyba z każdym systemem tak bywa.

- Albo jakiś w ogóle kącik porad dla MG gdzieś otworzyć (no chyba, że jest i ja jak zwykle zgapiłem ) i się tam by można podpytać mądrych głów.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline