Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-11-2016, 20:32   #112
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Znaczy się... to być w szoku, czy się śmiać, bo nie wiem... :PP karabiny posiadające magazynki po 3, 4, 5 naboi i to wszystko?? (w/g tabelki z doca) no to gdzie tu pasuje stwierdzenie "strzelają krótkimi seriami"? one nie strzelają krótkimi seriami, krótkie serie to cały magazynek jaki posiadają

Dumałam sobie, że idziemy w kierunku filmów "Aliens" albo i "Starship Troopers" gdzie będziemy pruć ile wlezie wśród radosnych(albo i nie) własnych wrzasków do potworków, a tu się okazuje, że jednak nie... pif, paf, pif, paf, magazynek karabinu pusty
- Hmm... No może faktycznie za mało wyranie jest to zaznaczone w doc. Ale sądziłem, że o tym już rozmawialiśmy tutaj.



Cytat:
Cytat:
Co do broni, zarówno głównej jak i bocznej, przydałoby się info o pojemności magazynków? Może jakoś tak standardowo, że skoro to spluwy sci-fi to karabin ma 50 a pistolet 20, i do tego bajerancki, elektroniczny wyświetlacz stanu magazynka. No chyba, że nie bawimy się w wyliczanie ammo?


- Może dziwnie zabrzmi... Ale to nie istotne Ogólnie mam wrażenie, ze jak pestki w magach będą policzalne to się każdy będziejednak szczypał. A mi chodzi o sianie ołowiem tak na magi a nie na pestki. Dlatego umyśliłem sobie, że ammo w magach będzie ale będzie miało dość niskie wartości. Tak jednocyfrowe pewnie w większości. I w takim świetle akcja strzelania nie byłaby odpowiednikiem jednego pociągnięcia spustu tylko akcji strzelania właśnie. Tak by taki mag kończył się po 3-5 "strzałach". I tak spluwy strzelajace ogniem pojedynczym (tylko) z reguły mają mniejsze magi a sztrmówki czy broń maszynowa ma większe albo taśmy. A mnie chodzi o oddanie typów uzbrojenia i walki szturmowej a nie detali ile pestek dokładnie jest w każdej pukawce. W tej sesji ma być modern/sf a nie postapo. Liczenie pestek pasi mi do postapo jak najbardziej ale przy modern/sf to się strzela na taśmy i magi a nie pestki.
- Więc jakby co to nic się nie zmieniło od tamtego czasu. Czyli 1 "strzał" w grze podczas akcji strzelania to kilkukrotne pociągnięcie spustu. Dlatego każdy taki "1 nabój" w magu co widać w grze czy tabelce z bronią to odpowiednik z pół tuzina czy i tuzina reanych nabojów w magazynku jakby ktoś upierał się liczyć co do sztuki. Czyli jak np. karabinek szturmowy ma mag na 4 strzały to realnie jakby w grze ktoś liczył pestki to jest ich tam ok pół czy ćwierć setki.


---

Edyta:

- Ok dopisałem w doc punkt z parametrami broni. Mam nadzieję, że teraz wygląda jasniej z tymi magami, strzelaniem i w ogóle. Jak coś jeszcze niejasne to mówcie.



@Wszyscy

- Myślę, że spora część tej mechanicznej strony ustrojstwa byłaby gotowa lub na wykończeniu. Ta część dla Graczy i do tworzenia postaci chyba już powinna być grywalna. Czyli zbliża się termin zakończenia współtworzenia tego brudnopisu do erpegowania sesji i rozpoczęcia rekruty. Mam więc taką prośbę do Was. Możecie mi przesłać wstępne projekty Parchów? Jedna osoba może przesłać nawet więcej niż jedną postać i to wcale nie musi być ta planowana pod sesję choć oczywiście może. Po prostu mi się wydaje, że już wszystko z grubsza gotowe do stworzenia psotaci ale może to mnie się tylko coś wydaje i jak zobaczę te wstępne pomysły może się okazać, że jakiś wałek jednak wyszedł To by można to jeszcze przed rekrutą właściwią poprawić.

- Wstępnie na te brudnopisowe robienie KP powiedzmy niech będzie tydzień czasu czyli do następnego weekendu czyli do 19 - 20.XI. Coś niejasne z tym robieniem postaci to pytać.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić

Ostatnio edytowane przez Pipboy79 : 13-11-2016 o 21:51.
Pipboy79 jest offline