Wątek: Megaposty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-11-2016, 16:01   #35
Nami
INNA
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 1 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
Cytat:
A więc długie odpisy to zasłona dymna w przypadku braku kompetencji językowych...
W długich postach literówki czy inne brednie się zdarzyć mogą, no bo to trochę pisania, a jak w krótkich widać byki i inne przeinaczenia, to to tak, jakby ta osoba miała problem ze składaniem prostych sformułowań, to raczej tyle.
Ktoś tu pisał, że najazd jest na sympatyków krótkich odpisów, ale jakoś widać rzecz zupełnie inną. Ciągle, że "grafomani", "nie potrafią pisać", "kunszt literacki ubogi" i inne podśmiechujki. Tutaj, czy na polterze, o którym Clutt wspomniał, każdy ciśnie po osobach lubiących się rozpisać, bo to przecież takie zabawne. Prawdopodobnie nikt tych długich postów nawet nie czyta, ale najwięcej ma do powiedzenia nt ich "finezyjności".

Ja lubię dłuższe posty, ale też bez przesady. Przyjemniej mi się czyta rozbudowane wypowiedzi, nawał emocji i uczuć postaci, jej przemyślenia, obawy, fascynacje - wszystko. Mnie się to podoba, bo po to gram w PBFy, by rozwijać swoje twory, sprawić by były żywe, barwne i ciekawe. Nie, nie jest to "konkurs na posty", jak to kolejny raz ktoś cisnął, po osobach lubiących pisać. A potem płacz, bo szkalują krótkopostowców.
Wbrew pozorom nie mam problemu z przyjęciem krótkiego posta, o ile zawiera wystarczającą treść. Nie lubię za to postów, gdzie opis picia wina zajmuje 1A4, bo to już durne moim zdaniem. Wystarczyło napisać, że wychlała to wińsko, a nie się rozwodzi nad bukietem i machaniem kieliszkiem, boż. Jeśli post długi, to musi w sobie zawierać dobrą treść, opisy, rozmowy, coś co pcha do przodu i rozwija - opis picia wina nie rozwija, serio.
Sama jeśli mam coś przeczytać, to zazwyczaj są to długie posty i wbrew pozorom nie czytam ich dlatego, że "są długie", a po prostu ich treść przyjemnie się wchłania. Rzadko się widzi osobę, która pisze niedługie, wciągające posty. Te krótsze zazwyczaj są stosunkowe płytkie i jakoś nie zachęcają do zagłębiania się w ich treść, choć są osoby na forum, które i krótkimi potrafią człowieka zaciekawić. Rzadki gatunek, na wymarciu.
Dla przykładu, że tak powiem, Zombiannę wciągam nosem ( :P ), podobnie jak corax, Mi Raaza, Kenshiego, Alarona, Grave Witch, Eleaonor, Lady i jeszcze parę innych. W większości to osoby piszące długie posty, tak się złożyło. Byłoby jeszcze kilka takich osób, ale po prostu z marszu nie pamiętam.
Osoby piszące barwnie i długo może i są "niespełnionymi pisarzami", być może wielu z nich chciałoby kiedyś wydać książkę, ale są też pisarze spełnieni (np Armiel ).

Nie lubię jednak dyskusji na forum poza sesjami, bo zbyt często wieje tutaj toksyną i po prostu jest nieprzyjemnie. Ten temat, jak widzę, nie jest inny, więc włączam ewakuację
Pozdrawiam.
 
__________________
Discord podany w profilu
Nami jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem