Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2016, 13:55   #28
Pan Elf
 
Pan Elf's Avatar
 
Reputacja: 1 Pan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputację
Dziennik pokładowy jest całkowicie mój. I faktycznie, są tam same rzeczy, które w nim zapisałam! Zaskakujące!
Zamykam więc zeszyt i uśmiecham się do Xsary.
- Ach, droga Xsaro... - zaczynam zamyślonym tonem, wkładając otrzymane pióra do dziennika. - Gdyby to było takie proste! Nie jestem lisem. Jestem Zmiennokształtnym. Zazwyczaj wyglądamy jak ludzie, ale... cóż, nazwijmy to małym wypadkiem przy pracy. - Mówiąc to, robię mały piruet przed Jaszczurzycą, chcąc jej się pokazać z każdej strony.
A kiedy wybija gong, to już mnie nie ma w kuchni.

- Oooooch, w porządeczku, nowa pani kapitan! - odpowiadam entuzjastycznie, jak to mam w zwyczaju.
Otwieram naprędce swój zeszyt nawigatora i, póki pamiętam, zapisuję słowa kapitan Ryo. Okolice starorzecza. Blisko bagna.
Jednocześnie zastanawiam się, co skłoniło ją do podjęcia się tego stanowiska.
- Jeśli to już wszystko, to pójdę wprowadzić nowy kurs - mówię, po czym zamierzam pójść wprowadzić kurs na bagno. W końcu takie było polecenie pani kapitan, prawda? A może nie...? Gdzieś to miałam zapisane, hym...
 
Pan Elf jest offline