Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-11-2016, 13:21   #4
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Mam Cold City w swoich zbiorach, a nawet rozegrałem kilka sesji w nim. Jest to system z całkiem przyzwoitą narracyjną mechaniką, ale wadą może być dla Ciebie jego ograniczony setting - powojenny Berlin. Ze wspomnianych sesji pozostały mi bardzo przyjemne wspomnienia, ale jeśli chciałbyś mieć większą swobodę to warto rozważyć zaopatrzenie się w podręcznik główny do BRP.

Będzie to dość znajomy Tobie system, gdyż twórcy WFRP czerpali pełnymi garściami z Runequesta, który był, w pewnym sensie, częścią BRP. Jest tam kość procentowa, podobne atrybuty co w WFRP, zaś główną oś mechaniki tworzą umiejętności, które rozwija się poprzez ich stosowanie lub trening u nauczycieli - podobnie jak w Morrowindzie. Na tych zasadach można grać w praktycznie każdym klimacie; od Fantasy aż po Sci-Fi, odgrywać zwykłych śmiertelników i super bohaterów rodem z Marvela. Bez problemu odwzorujesz na tej mechanice realia disselpunka.
Musisz się jednak nastawić, że podręcznik ten to nie zwarty system, tylko podstawa + dziesiątki opcjonalnych reguł, które sam dobierzesz i połączysz w zwartą całość. To bardziej skrzynka z narzędziami, niż gotowy plac zabaw. Nie mniej jednak wart swojej ceny.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem