Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-05-2007, 16:54   #13
Glyph
 
Reputacja: 1 Glyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwu
Cytat:
Napisał Malkav3 Zobacz post
Szczerze mówiąc nie zdarzyło mi się stworzyć jeszcze żadnej profesji, gdyż uważam to za nonsens. Po co to komu? Czy podróżując po SŚ przedstawiam się każdemu że jestem łowcą nagród? NIE przedstawiam się jak mi pasuje. A profesje dobieram według potrzeb i najwyżej inaczej odgrywam.
Profesja obrazuje raczej czym postać zajmowała się wcześniej, jej doświadczenie życiowe, bo przecież coś musiała robić zanim los wplątał ją w przygodę prowadzoną przez mistrza gry. Profesja to również umiejętności, które nabyła postać w trakcie życia, te które może wykorzystać podczas sesji.

Cytat:
Napisał Malkav3 Zobacz post
Jak bym już coś tworzył... Zaczął bym od znalezienia odpowiednika w naszym świecie. Nie korzystał bym z książek i innych systemów. Uważam że profesje powinny być realne, a nie bo mi taka pasuje do świata... a reszta według uznania.
Spytałbym dlaczego? Stary Świat, chociaż oparty na średniowiecznej Europie zawiera elementy baśniowe(chaos, baśniowe stwory). Poza tym skoro to średniowiecze, wiele wymarłych już zawodów miałoby świetne umiejscowienie w tym świecie. Czemu nie czerpać ich z książek bazujących również na tamtej epoce? I tak z ciekawości, czy da się realnie uzasadnić czarodziei, albo zabójcę gigantów?A przecież te profesje są chyba grywalne?

Pozdrawiam
Glyph
 
Glyph jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem