Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-11-2016, 15:03   #16
MrKroffin
 
MrKroffin's Avatar
 
Reputacja: 1 MrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Baird Zobacz post
Ciekawie, ale chyba nie ogarnę.
A gdzie tam . Zasady naprawdę nie są trudne i mimo spisania na ogół są po prostu naturalne i logiczne. Natomiast mechanika to wpisanie kilku cyferek (po mojej stronie jest ich po prostu więcej), poziom początku gimnazjum. Także bez obaw.

Cytat:
Mam pytanie odnośnie tworzenia swojej rasy. Jak cechy takich stworzeń wpływają na rozgrywkę? Chodzi mi o to, czy np krasnale mają bonus do wydobywania, minotaury do walki itp itd, czy może wszyscy są równi, a cechy to jedynie kwestia opisu?
Cechy szczególne tworzone są poprzez narrację, czyli po prostu nie uwzględniamy ich w mechanice. Nie ma takich rpgowych +15% do górnictwa, bo nie miałoby to przełożenia na grę. Natomiast rozpatruję i omawiam z graczem przydatność jego rasy i np. przyspieszam dla krasnali technologię "Górnictwo", co jest naturalną konsekwencją ich przystosowań. Tak to działa w sesji i wydaje mi się, że sztywne wyznaczniki bardziej ograniczą niż wspomogą.

Cytat:
Jakie duże będzie imperium startowe? jedno miasto? Jaka ludność? To tak pytam by znać ramy opisowe i nie pisać o garstce koczowników, gdy startuje się z 3 miastami, ani też nie pisać o wielkim imperium, które jednak posiada jedno małe miasteczko
Muszę to dopisać do pierwszego posta, bo pytanie przewijało się już w poprzednich rekrutkach: na początek rasa ma jedno miasto o liczebności 1000 sztuk i wymaganą do ich utrzymania ilość źródeł pożywienia. Na tym etapie gry ekspansja powinna jednak pójść stosunkowo szybko, ale nawet z tym jednym można się liczyć na arenie międzynarodowej - co prawda skakanie do kolosów nie jest zbyt mądre, ale z mniejszymi można rywalizować .

Cytat:
Sesję śledziłem jakiś czas, ale nie jestem na bieżąco....
Aby nadrobić na tyle, na ile potrzeba do sesji, warto przeczytać choćby pobieżnie, bez ozdobników, ostatnie 2-3 strony. To będzie całkowicie wystarczające. Bez tego tego można zagrać, ale ja osobiście wolałbym wiedzieć, jako gracz, co się święci . A święci się .
 
MrKroffin jest offline