Wątek: [SF] Parchy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-11-2016, 23:24   #11
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Tamta KP to była testowa, teraz się pozmienia diametralnie. Wtedy fabułę była marginalizowana, a w mechanice szukałem dziur. Teraz już nie muszę szukać, teraz wykorzystam to co wiem :P
- No ok


Cytat:
A co do bandy czy stada To szansa na klęskę jest większa jak każdy wykonuje rozkaz "zdobycia punktu A" wg własnego widzimisię Wymuszenie spójnego działania wymaga formalnego dowódcy.
Biorąc pod uwagę, że nie bardzo jak mogą się prać po pyskach bo ich obroże skasują to wybór szefa będzie trudny.
- Szansa na klęskę? Dla kogo? Po to się Parchy wypuszcza z klatki by zginęli. Rola przywódcy w Drużynie RPG też jakoś tradycyjna zbytnio nie jest Jakbyście grali oddziałym wojskowym czy jakimś innym o ustalonej hierarchii no to tak, pewnie by jakiś szef był. Ale banda to banda.

- A prać się po pyskach mogą choć Obroża nie pozwoli raczej na coś więcej. Ale na pokładzie statku. W momencie lądowania na misji, broń się odbezpiecza i liczy się kto dotrze do checkpoint na czas. Ktoś miałby zginąć przy ustalaniu hierarchii w stadzie no trudno. Taki typ sesji. Powiem tyle, że śmierć z ręki innego Parcha jakoś nie redukuje zagrożeń i przeciwników jakie czekają na planszy.



Cytat:
Lepszym pomysłem, by było jakbyś widząc karty wyznaczył kogoś kto wg fabuły i mechaniki ma kwalifikacje.
- Można wziąć ums Dowodzenie. Daje bonusy sobie i podwładnym jak się zda. Ale tylko tym którzy podlegają dowódcy. W Oddziale jest to dość jasne. W bandzie jeśli ktos wykonuje jego polecenia ma bonus a nie to nie. Tyle ze wsparcia mechy dla dowodzenia i dowódców. Chyba, że ktoś ma jakiś pomysł na tą okoliczność. A reszta reczej wyjdzie w ogniu sesji jednak nie usmiecha mi się sztywne wyznaczanie jakiegoś BG na szefa.




Cytat:
Nie czytałam jeszcze całości, ale kupiłam to po przeczytaniu "pancerz wspomagany". Jak duże? Jak to wygląda? Co trzeba, żeby tym sterować?
- No tak jak Mike mówi z tym adresem w doc. I opisem też.

- Pi x oko wygląda gabarytnie jak pancerz wspomagany ze starych Falloutów. Wyraźnie większy od człowieka więc wiadomo, że pw. Na tyle mały, że nadal da się go przewozić kapsułami, transporterami, ciężarówkami itd choć zajmuje więcej przestrzeni od standardowego piechura.

- By mieć pw ze startu trzeba mieć profesję Operator: Pancerze Wspomagane. Jeden ums na oba rodzaje pancerzy i egzoszkielety.



Cytat:
Mnie interesuje bycie ciężkozbrojnym wsparciem. Przyznam, że nie mam ochoty czytać doca (za dużo ostatnio czytam systemów), więc potrzebowałabym pomocy w ustalenia co ja w zasadzie mam wziąć.
- Ciężkie wsparcie. Ok, to jak w pw to jeszcze drugi ums profesyjny: Broń Ciężka byłby niezły. Razem wychodzi 2/2 umsów profesyjnych i ma się operatora pancerza wspomaganego z bronią cieżką czyli karabiny maszynowe, miotacze ognia, granatniki, wyrzutnie itd.

- Można oczywiście rozdzielić i mieć Broń Ciężką w zwykłym pancerzu albo pw ze standardową bronią.

- Pancerz wspomagany jest na tyle nieporęczny i duży, że jak pisał Mike odpadają precyzyjne czynności. Da się otworzyć drzwi, uruchomić windę itd. ale już prowadzić pojazd, skradać już nie. Jest też traktowany jak robot gdy działa EMP. Jeśli operator opuści pw zostaje bez żadnego pancerza.

- Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pytaj


Cytat:
Można się podłączyć jeszcze?
- Tak, rekruta się zaczęła dopiero
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline