Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-11-2016, 14:13   #24
kinkubus
 
kinkubus's Avatar
 
Reputacja: 1 kinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Ardel
Pytanie jedynie, czy system rozwoju pozostał by taki sam - tj. profesjowy. Bo w świecie niezwiązanym z Warhammerem, mogłoby to po prostu wyglądać dziwnie.
Myślę, że byśmy podchodzili do tego bardzo lekko, nie sugerując się nadto tym, co ma w opisie dana profesja. Wiecie, łowca wampirów to taki ranger ze specjalistyczną wiedzą, a nie gość, który ugania się za Carsteinami.

Cytat:
Napisał Warlock
Z retro clonów AD&D najpopularniejszym i chyba najlepszym jest OSRIC.
Sprawdzałam, ale nie podoba mi się ilość informacji, jakie ten system stara się przekazać. Miałam wrażenie, że to jest jakaś symulacja D&D z jeszcze większą ilością śmieci. Może się mylę, ale porównanie mam z tym:

Basic Fantasy Role-Playing Game

Dużo materiałów, prosty, schludny, stylizowany, ale nie symulujący. Wygląda całkiem całkiem. Trochę brakuje mi tabel artybutów jak siła czy inteligencja, gdzie różnice pomiędzy nimi nie były schematyczne, ale to nie jest problem.

Fajnie byłoby, gdyby któryś z bardziej zapalonych i doświadczonych D&D'owców przejrzał ten podręcznik i mi powiedział, czy to dobry, duchowy naśladowca.

Do symulacji D&D mam takie zastrzeżenie, że... po co mi symulacja, kiedy mam D&D?

Cytat:
Napisał Lord Melkor
Jest też ciekawy darmowy prosty system autorski oparty na D&D, który znalazłem: https://lowfantasygaming.com/freepdf/
Wydaje się być w porządku, ale również bardziej skomplikowany od Basic Fantasy.

Pozbieram te wszystkie pdfy i będę sobie do snu czytała :P
 
kinkubus jest offline