Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-11-2016, 16:48   #27
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał kinkubus Zobacz post
Myślę, że byśmy podchodzili do tego bardzo lekko, nie sugerując się nadto tym, co ma w opisie dana profesja. Wiecie, łowca wampirów to taki ranger ze specjalistyczną wiedzą, a nie gość, który ugania się za Carsteinami.


Sprawdzałam, ale nie podoba mi się ilość informacji, jakie ten system stara się przekazać. Miałam wrażenie, że to jest jakaś symulacja D&D z jeszcze większą ilością śmieci. Może się mylę, ale porównanie mam z tym:

Basic Fantasy Role-Playing Game

Dużo materiałów, prosty, schludny, stylizowany, ale nie symulujący. Wygląda całkiem całkiem. Trochę brakuje mi tabel artybutów jak siła czy inteligencja, gdzie różnice pomiędzy nimi nie były schematyczne, ale to nie jest problem.

Fajnie byłoby, gdyby któryś z bardziej zapalonych i doświadczonych D&D'owców przejrzał ten podręcznik i mi powiedział, czy to dobry, duchowy naśladowca.

Do symulacji D&D mam takie zastrzeżenie, że... po co mi symulacja, kiedy mam D&D?


Wydaje się być w porządku, ale również bardziej skomplikowany od Basic Fantasy.

Pozbieram te wszystkie pdfy i będę sobie do snu czytała :P
Przeglądać nie muszę, bo prowadziłem trzy sesje w Basic Fantasy. Jest to system, który stara się trzymać klimat starszych edycji, a jednocześnie ma wiele rzeczy wspólnych dla 3E. Nie wiem co tu jeszcze powiedzieć... Na pewno jest stosunkowo nieskomplikowany i pozbawiony tych ograniczeń będących cechą wspólną starszych edycji.

Jeśli już o fajnych systemach mowa to warto rzucić okiem na Swords & Wizardry. Najpopularniejszy z retroclonów i zarazem mój ulubiony (dobre dwa-trzy lata intensywnego prowadzenia). W jednym podręczniku mieszczą się wszystkie materiały z pierwszej edycji D&D (dobrze czytasz; tej autorstwa Gygaxa i Arnesona). Są one lepiej posortowane, sprzeczności zostały poprawione i jako opcjonalna zasada jest tutaj znana z trzeciej edycji reguła dodatniej klasy pancerza (co sprawia, że system jest bardziej strawny dla osób przyzwyczajonych do systemów od WotC). Minusem może się wydawać ograniczenie wynikające z ras innych niż ludzie (nie mogą zostać każdą klasą), ale ja to znosiłem i dawałem człowiekom +1 do każdego atrybutu (przy czym nie mogli mieć powyżej 18). Do tego masz zasady prowadzenia oblężeń, mass combat, bitwy morskie i zakładanie siedzib.

Bardzo polecam. Mam nawet gotową rekrutację, którą kiedyś pisałem, jeśli chcesz.

Tutaj link do darmowego podręcznika, a tu link do SRD. Bardziej klasycznie już się nie da grać, przy czym jest wystarczająco wiele opcji dla graczy. Grałbym :]
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 26-11-2016 o 17:07.
Warlock jest offline