Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-05-2007, 22:48   #23
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
Tak sobie czytam ten wątek i sam się zastanawiam nad ową "sztuką tworzenia profesji". Nigdy takowej nie robiłem na poważnie. Dlaczego? Jest to zbędne. Skoro podręcznik oferuje ich multum, to po co tworzyć coś nowego? I tak każdy gracz będzie prowadził postać inaczej i jedyną różnicą będzie to jakie posiada umiejętności oraz rozwinięcia. Dlatego bazując na chociażby złodzieju można poprzez LICZNE dodawanie lub odejmowanie umiejętności czy rozwinięć stworzyć kogoś na miarę zabijaki, fałszerza, kieszonkowca, włamywacza czy chociażby naciągacza. To jednak wychodzi przy pomyśle na postać, który ma już gracz. I niczego raczej więcej nie potrzeba.
O swoich koncepcjach dotyczących profesji i umiejętności nie napiszę bo to nie temat na to. Nadmienię jednak, że jeśli ktoś tworzy profesję tylko po to, by postać mogła na nią "wejść" i wziąć umiejętność czy rozszerzenie, to jest to poniżej krytyki. Wiem, że system pozwala, ale nie dajmy się zwariować.
A na koniec, by zakończyć lekki offtop dodam, że na niepoważnie, to zrobiłem dwie profesje, które tak naprawdę były profesjami przypisanymi do konkretnych ludzi. Zamieniłem wtedy Nuln na Gotham City a po ulicach szalał Batman i Joker. Oczywiście wszystko w staroświatowych klimatach. I tyle. Więcej nic nie robiłem. Ta próba udowodniła mi, że nie potrzeba tworzyć czegoś, co i tak nie będzie grywalne poza jedną sesją lub jednym bohaterem. Będzie on przynajmniej niezapomniany.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem