Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-11-2016, 13:29   #12
Matyjasz
 
Reputacja: 1 Matyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemu
Cześć wszystkim!
Jako trzeci i ostatni z przyszłych mistrzów gry, serdecznie zapraszam wszystkich do udziału i poznania świata Warhammera.


Cytat:
Napisał RyldArgith Zobacz post
Pytam, by nie było potem że wybrałem same problemy. Słyszałem że takie postaci to podpadają pod bogów chaosu i są ścigane przez władze.
Zależy od interpretacji. Jednym z 4 "złych" bogów chaosu jest bóg przyjemności, sztuki, seksualności i ogólnie pojętych ekscesów.
Więc można stwierdzić, że każde zachowanie nie zmierzające do reprodukcji jest zbrodnią lub stwierdzić, że zakazany jest naprawdę silny odlot. Oficjalnej konkretyzacji co jest złe a co nie chyba nie ma.

Ja przyjmuje interpretację taką, która nie powinna przeszkadzać w ogólnej zabawie więc zależy od tego jaką funkcje ma pełnić orientacja seksualna twojej postaci.
Chcesz by były w sesji elementy zmagań jednostki z opresyjnym konserwatywnym społeczeństwem? Mogą być.
Chcesz by był to mniej znaczący element ubarwiający postać, z którego za wiele nie wynika? Czemu nie, nikt z NPCów raczej nie zwróci na to uwagi lub zwróci w tle w sposób nie przekładający się na ważne wydarzenia.

Cytat:
Napisał RyldArgith Zobacz post
Muszę sie zastanowić kim zagrać.jedna koncepcja odpada raczej. Przyzwyczaiłem się do gry gdzie nie ma takich ograniczeń. Tu, świat gry nakłada, więc to pomniejsza ilość koncepcji jakie mam.
Zalecam wstrzymanie się z budowaniem koncepcji postaci, w Warhammerze losuje się profesje postaci, więc może się okazać, że koncepcja nie będzie odpowiadać profesji.
Na przykład biorąc na warsztat teoretycznego przyszłego nekromantę, musiałby on startować z ucznia czarodzieja lub guślarza, którzy mogą być wylosowanie z grupy karier "uczonych". Choć nekromancja jest zbrodnią, tak samo jak bycie magiem bez uprawnień.

Więc rzucać kostkami losu i powiedzieć kim się urodziła twoja postać?
 
Matyjasz jest offline