Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-11-2016, 13:41   #38
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
- No właśnie o tym mówiłem w tych wzorach. O takich właśnie rozmowach i dyskusjach jw. Dodanie 1 cm lufy zmienia coś czy nie? A skrócenie? Autorzy mówią, że nic nie daje a lokalny spec mówi, że daje. To jak jest? Kiedy daje a kiedy nie? Jak daje to ile? A nie daje to w jakim momencie zaczęłoby dawać? A co jeśli gdzieś nie ma w grupie Graczy takiego speca jak u nas Lemi? Co wtedy? Zostaje szukanie w necie pewnie. A tam co kto chce to znajdzie i może się kłócić o swoją mojszą wersję. Bo kiedy spluwa jest kieszonkowa czyli bardzo niecelna a kiedy kieszonkowa tylko tak, że tylko niecelna?

- Jak się zrobi i poda takie zasady spoko. Jakby jeszcze była żywa relacja z autorem czy specem można posłać pw czy mail i się dopytać jeśli komuś aż tak zależy. Ale takie rozwiązanie sprawy to taki półśrodek dla mnie w swobodnym broniorobieniu. Daje jakiś szkic czy szkielet, ktoś się zna choć trochę interesuje tematem mógłby pewnie zrobić sobie spluwę wedle tych wskazówek. Ale jak ktoś się nie zna i będzie miał tylko spluwę z wiki bo znajdzie ją z jakiegoś filmu, komiksu czy gry to już niekoniecznie.

- Dlatego ja bym preferował matmę. Z cyframi ciężko dyskutować. Jest konkret do przerobienia, jakiś tam wzór na to czy tamto, pod który każdy może sobie podstawić posiadane dane. Jak ma je w komplecie po minucie czy dwóch ma spluwę przerobioną na mechanikę neuro. I ja nie kłócę, się, że to musi być ten wzór co ja wymyśliłem. Ale coś na tej ogólnej zasadzie. Swoją drogą jak ktoś chce popaczać przerobiłem w tamtym doc parę pukawek z podstawki. By było wiadomo jak wygląda gotowa spluwa a nie same wzory i liczenie. Byłoby to latwiej zrobiź w exel bo by sporo liczenia odpadło no ale już na razie robiłem w doc.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem