Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-11-2016, 22:35   #56
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Sayane Zobacz post
Warlock, czy mógłbyś gdzieś na początku tematu dokleić post z odpowiedziami na pytania graczy? Bo ilość komentarzy trochę mnie przerasta, zwłaszcza że planuję tworzyć postać pod koniec rekrutacji (a to dopiero pierwszy jej dzień!).
Jak wrócę do domu (za jakąś godzinę) to postaram się stworzyć FAQ w poście nr 4.

@Zormar

Cytat:
Ad.2 Tylko, czy mówimy teraz o tym co podlinkował Googolplex, czy raczej ustalimy to już między sobą? Pytam, bowiem jak czytam tamto to tak średnio mi się to widzi(nie idzie o siłę, czy coś), bowiem widziałem to w takiej postaci jak jest to opisane na Sferopedii, czyli nie jakieś kombinowanie z PD'kami, slotami, czy umiejkami, a właśnie przewodzenie czarów, jakaś wbudowana sztuczka itp.
Miałem na myśli link, który podesłał Googolplex. Jeśli chodzi o umowne przerobienie chowańca na przedmiot to się jeszcze zastanowię i dam Ci znać na PW. Pytanie tylko co zrobisz z takim kosturem, gdy znajdziesz lepszy?

@Gettor

Cytat:
1. Tworzenie własnych przedmiotów przy pomocy umiejętności Rzemiosło żeby mieć tą powodującą ślinotok u wojowników zbroję adamantytową za 1/3 ceny - dałoby się, czy nie? Trzeba by do tego robić przed-sesyjne rzuty na test rzemiosła albo mieć jakąś minimalną ilość rang, żeby to miało sens?
Długo się zastanawiałem nad tym, bo z jednej strony daje to małą przewagę, ale z drugiej po to jest ta umiejętność i wiąże się też z pewnym ryzykiem. Wykonamy przed-sesyjne rzuty. W przypadku porażki czas nie gra roli, więc będzie można przerzucać, ale utracone materiały to już Twoja strata.

Cytat:
2. Magiczne przedmioty tworzone tymi zasadami - odrzucasz z miejsca, czy każdy do indywidualnego rozpatrzenia?
Umożliwiam tworzenie magicznych przedmiotów.

Cytat:
3. Jak odnosisz się do problemu paladyna w tej sesji?
Problem paladyna polega na tym, iż napisałeś na wstępie, że w Srebrnej Gwieździe znajdują się wszelkie łachudry, nicponie i wszystko inne co wsławiło się na tyle, żeby dostać zaproszenie do organizacji. Natomiast paladyn w swoim opisie klasowym ma wyraźnie zabite, iż nigdy dobrowolnie nie będzie podróżował ze złymi postaciami.
Uznajesz to za indywidualny problem gracza, czy przyjmujesz zasadę "nic nie jest białe ani czarne i znacie się na tyle dobrze (jako postaci), że jest to akceptowalne (by paladyn podróżował z taką łachudrą)"?
O przeszłości i motywach innych postaci wiecie tyle ile one same wam zdradzą. To jest wasze pierwsze zadanie i (z wyjątkiem powiązanych ze sobą postaci) znacie się co najwyżej z widzenia. Teraz macie pierwszą okazję, aby bliżej się poznać. Poza tym, Srebrna Gwiazda gwarantuje pewną dozę anonimowości - nikt nie będzie rozpowiadać o Twojej przeszłości, chyba że sam się wygadasz.

Cytat:
4. Czy "łup" jaki będziemy zdobywać w grze będzie w jakikolwiek sposób dostosowany do składu drużynowego? Pytam o to z dość specyficznego punktu widzenia: psionika (chociaż czarodzieja też można pod to podpiąć). Psionik(mag), który w czasie gry nie będzie miał możliwości ulepszać swojego arsenału psionicznych przedmiotów (mag - wypełniania księgi zaklęć) będzie bardzo smutnym psionikiem (magiem).
Łup będzie względnie dostosowany. W tym sensie, że część łupu może być przeze mnie dobrana, a część losowana. Sztywnego podziału łupu nie zakładam (w tym sensie, że nie dzielę go na drużynę po równo i nie mówię kto co dostaje, a osoba odgrywająca chciwego złodziejaszka ma prawo ukryć przed resztą swoje znalezisko - i później liczyć się z konsekwencjami, kiedy wyjdzie to na jaw), więc jest to w waszej gestii, aby zadbać o uczciwy podział łupów.

@Demogorgon

Jeśli ork wpasuje się swoim charakterem do organizacji to czemu nie? Jeśli zaś jest wyjątkowo mało inteligentny i cechuje go bezmyślna brutalność, to może być problem.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline