Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-11-2016, 00:51   #67
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
@Mike

Legia Cudzoziemska to całkiem dobre porównanie.

Cytat:
Zardzewiało moje dnd, czy na tym poziomie da się wyprodukować dobrego łucznika? Czy czy to jest przyszłościowe?
Sądzę, że jest to możliwe.


@Moni
Wasze postacie raczej nie są tak rozpoznawalne, aby każdy o nich słyszał. Faerun to wzbogacone magią średniowiecze, więc istnieje spora szansa, że nie usłyszeliście o sobie, nawet jeśli mieszkaliście w tym samym regionie.
Srebrna Gwiazda zwykle też nie sięga po osoby będące szczególnie rozpoznawalne, takie jak chociażby Elminster czy Drizzt Do'Urden, choć teoretycznie mogliby współpracować. Mając czwarty poziom macie potencjalnie za sobą takie dokonania jakie miałby każdy inny poszukiwacz przygód na tym poziomie.

Pojęcie sławy też jest względne, bo nie musicie być rozpoznawalni, aby zostać wybranymi. Czasem wystarczy odrobina szczęścia i zwrócenie na siebie uwagi odpowiedniej osoby. Taka postać nawet nie wie, że została wybrana - po prostu znajduje w swoim plecaku (czy innej własności) srebrny medalion, który po zetknięciu się z jej dłonią przenosi ją na wyspę.

Innymi słowy; organizacja nie rekrutuje ukształtowane "gwiazdy", tylko osoby, które mają perspektywy.

@Slaaneshi

Cytat:
Dziękuję, chętnie skorzystam. Ale przy okazji dopytam. Czy istnieją takie spisane porady odnośnie ekwipowania postaci/dobierania zaklęć? To nie jest moje pierwsze otarcie o D&D, wielokrotnie próbowałem się za nie zabrać, jednakowoż istnieje jakaś przytłaczająca, transcendentna niefortunność dotykająca tych moich prób. Zwykle, gdy się zabieram za pochłanianie zasad tworzenia postaci, docieram do fragmentu z ekwipunkiem. Wydaję się zupełnie niezdolny do wykształcenia systemowej intuicji w tej materii... Zaklęć (które użyteczne, które ciekawe), ani generowania początkowego ekwipunku. Gdy widzę hasło ekwipunek do 6000gp, następuje coś w stylu.. "miecz - 100gp, zbroja - 350gp. Co teraz..?".
Jeszcze są magiczne przedmioty, które pochłaniają lwią część zasobów złota każdego awanturnika. Co do magii to musiałbyś powiedzieć mi kim chciałbyś zagrać, a ja polecę Ci parę użytecznych zaklęć i wytłumaczę ich działanie.

E.

@Googolplex

Ze względu na specyfikę sesji, a w szczególności Srebrną Gwiazdę i jej sposób funkcjonowania, atut ten odpada. Normalnie nie miałbym nic przeciwko.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 30-11-2016 o 00:55.
Warlock jest offline