Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-05-2007, 12:16   #44
Wernachien
 
Wernachien's Avatar
 
Reputacja: 1 Wernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał Rhamona Zobacz post
Właściwie to nawet nie wiem jak się odnieść do tego słowa w użytym przez Wernachien kontekście LOL że niby cierpiący wampir nie jest ambitną stroną starego WoDa? Hmmm zastanówmy się przez chwile...

To tak jakby powiedzieć, że w Wampirze nie chodzi o odgrywanie człowieczeństwa i o walkę z bestią tylko o same intrygi polityczne, władzę i wpływy. No cóż pokuszę się o stwierdzenie, że to właśnie koleżanka obdarła starego woda z całej "ambitnej" strony.
Oikreślenie 'ambitne' odwoływało się bezpośrednio do stwierdzenia Bigosa o "romantycznym i cierpiącym wampirze, który zabiera dzieciakowi lizaka". Wskazałam jedynie, że Wampir jako system nie zmusza do grania tragiczną i wiecznie nieszczęśliwą postacią, daje możliwości stworzenia postaci zajętej nie walką o człowieczeństwo a zwyczajnym dążeniem do władzy.

Razi mnie sprowadzanie systemów do jednego rozwiązania postaci (szczególnie wampira zabierającego lizaki :P). A czy obdzieram z "Wampira" z ambitnej strony? Nie, wskazuję po prostu inne rozwiązanie.

Cytat:
Napisał Rhamona Zobacz post
Wampir (sWoD) powstał na podstawie Draculi Brama Stokera oraz Wampirzych kronik Anne Rice. Być może w tym wszystkim były też jakieś podania ludowe, ale raczej zawarte w powieściach tych dwóch autorów...
Jeśli już poszukujemy pierwowzorów to szukajmy ich u źródeł. Bigos wskazał na stary WoD jako pierwowzór nowego. Ty książki Stockea i Rice jako pierwowzór starego. Ja zaś mówię, że pierwowzorem ogółu koncepcji są podania ludowe.

Możliwe, że wszyscy mamy rację, Możliwe, że wszyscy się mylimy.
 

Ostatnio edytowane przez Wernachien : 23-05-2007 o 12:27.
Wernachien jest offline