Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-12-2016, 20:18   #1
Egzio
 
Egzio's Avatar
 
Reputacja: 1 Egzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie cośEgzio ma w sobie coś
[Sci-Fi]Cyberspace

Witamy w idealnym świecie. W świecie, pozbawionym wszelkich ograniczeń.



27 lipca, roku 2035, otrzymujesz telefon od swojego pracodawcy, kilka razy otrzymałeś już zlecenie, zwykle były to światy, kreowane przez użytkowników-amatorów, nie cieszące się zbyt dużą popularnością wśród użytkowników, ale tym razem pracodawca oznajmia ci, że jest to pierwsza, poważna robota, do jakiej zostaniesz przydzielony. Przede wszystkim - firma ,,Pear’’ już wiedziała, że świat, do który został ci przydzielony, jest wadliwy. Problem polegał na tym, że mimo tej świadomości, nie mogli oni zidentyfikować przyczyny pojawiających się podczas użytkowania, awarii i zakłóceń. Projekt był przygotowywany przez profesjonalny zespół programistów, za których odpowiadał Pear. Więc tym bardziej, oczekiwano - że udostępniony świat, będzie stał na wysokim od strony technicznej poziomie.
Wysoki poziom immersji, zawiła i pełna zwrotów akcji fabuła - projekt szumnie zapowiadano od kilku lat, a zadebiutować miał już w tym roku. Wersja beta jednak borykała się z ogromnymi problemami. Często testerzy byli wyrzucani z gry, a fabuła potrafiła potoczyć się w dziwaczny, i pozbawiony wszelkiej logiki sposób, niezależnie od działań użytkownika.
Sztuczna inteligencja również postępowała w sposób irracjonalny, i mimo tego że została już kilkukrotnie zresetowana, problem nadal występował.
Oczekiwano więc, ze uda ci się odnaleźć przyczynę wadliwego działania programu, jednocześnie także - jeśli ty wraz z zespołem przydzielonych tobie beta testerów - podołacie problemowi, wasze pensje zostaną podwojone.

Podchodzisz do białej maszyny, kształtem przypominającą kapsułę, dostosowano ją pod rozmiar twojego ciała, a z przodu wygrawerowano twoje imię i nazwisko, całość została przygotowana specjalnie dla ciebie - pracownika firmy ,,Pear’’ zajmującego się beta testami maszyny, i oprogramowania które znajdowało się w jej ofercie. Maszyna nie kosztowała cię ani grosza, otrzymałeś ją za darmo od szefostwa firmy ,,Pear’’ - wraz z nią, otrzymałeś także gwarancję, że otrzymasz każdy kolejny, nowy model, jaki pojawi się na rynku.
Sprzęt nie posiada żadnych przycisków ani otworów, nie jest nawet podłączony do prądu. Zwykły, biały obiekt, przypominający gigantyczną tabletkę na ból głowy stojący pośrodku pokoju, dla przybysza z przeszłości, wydawałby się być jedynie zwykłą, nic nie znaczącą ozdobą.
Z tyłu maszyny można znaleźć wygrawerowane logo firmy ,,Pear’’.
Potrzebna była tutaj krótka komenda ,,Otwórz'', a przód podniósł się do góry, odsłaniając biały, wygodny fotel w środku kapsuły. Kiedy na nim usiadłeś, na twoją głowę zsunął się biały hełm, zasłaniający całą twarz, kapsuła zamknęła się, a ty straciłeś kontakt z rzeczywistością.
Przed tobą znajdowało się menu główne, składające się z trzech elementów ,,lista światów'' ,,ulubione światy'' ,,beta-testy'' ,,Kreuj świat'', znalazłeś się w zakładce beta-testy. Na liście znajdował się tylko jeden projekt ,,War in Space'', zostało trzydzieści minut, do czasu - kiedy miałeś spotkać się z pozostałymi beta-testerami, wtedy również, zamierzano udostępnić ci dostęp do serwera. Na początku, po wejściu do serwera, twoje ciało znalazło się w czarnej pustce, z czerwonym licznikiem ,,29:56:06''.
Obok, w czerni znajdowali się pozostali beta testerzy, którzy również znaleźli się tutaj przed czasem. Mimo panującej ciemności, ich ciała były wyraźne widoczne.
- Widzę, ze weszliście wcześniej. - odparł głos, który rozległ się po całej pustce. Był to głos administratora serwera, mówił o tym napis, znajdujący się pod licznikiem ,,Mówi: ADMIN'' - Wiem ze jesteście wszyscy. Ale, kurczę, najmocniej was przepraszam, mam odgórne polecenie, żeby uruchomić serwer o godzinie 17. Ostatnim razem, kiedy pozwoliłem testerom wejść wcześniej, myślałem ze mi zrobią z dupy jesień średniowiecza. Szefostwo firmy Pear naprawdę potrafi truć dupę o takie szczegóły.... powiedziałbym coś, ale podejrzewam, ze by mnie za to z roboty wypieprzyli, bo umowa zabrania. Także, czekajcie, bowiem nasi wspaniałomyślni liderzy uruchamiają serwer o godzinie 17:00, zintegrujcie się zatem w międzyczasie, opowiedzcie sobie co jecie na obiad, i jakie seriale oglądacie! To by było na tyle. Bajo!
Głos ucichł. Zostaliście sami.
 

Ostatnio edytowane przez Egzio : 05-01-2017 o 17:18.
Egzio jest offline