Wątek: [SF] Parchy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-12-2016, 19:09   #97
hen_cerbin
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 1 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
W każdej jednej sesji możemy możemy być jak te psy spuszczone z łańcucha i robić co tylko chcemy. Dla mnie koncept obroży jest właśnie ciekawym wyzwaniem. Plus, logicznie wynika z settingu, na który się pisałem.
A wolność jest w nas. Nawet jeśli każą nam iść to nie musimy. Możemy wybrać dostanie prądem.
Intrygi itd., też są możliwe. Mogą widzieć i słyszeć wszystko co robimy, ale przecież nie zatrudnią 10 gości, co przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu będą nas słuchać i oglądać. Obstawiam, że co najwyżej system wykrywa zakazane zachowania i za nie karze, ewentualnie też wyłapuje "słowa kluczowe" i alarmuje operatora, który ma pod sobą całą drużynę. Albo i kilka. Wszystko się o koszty rozbija, jak zawsze.
Taki przykład - jak postać walnie cywila miną przez łeb, a ten umrze to i gracz straci postać. Ale jak minę zakopie "przeciwko potworom", a cywil "przypadkiem" na nią wejdzie, to o ile nikt się nie wygada wprost powinno przejść. Tak podejrzewam (i moja postać też, a ma wysoką Dedukcję).
Poza tym - jak mawiał pewien kabareciarz z czasów PRL-u: "Dowcip, który cenzor jest w stanie zrozumieć, słusznie jest zakazany".

P.S. "Postrach na rebeliantów" też miałby obroże w tym uniwersum. Przecież i tak trzeba by było nas później wyłapać.
 
__________________
Ostatni
Proszę o odpis:
Gob1in, Druidh, Gladin
hen_cerbin jest offline