Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-12-2016, 11:30   #13
TomaszJ
 
TomaszJ's Avatar
 
Reputacja: 1 TomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Reinhard Zobacz post
Póki co, znalazłem tam jedną ciekawą zasadę, różnie określaną. Mnie spodobało się "brak telepatii" - w sesji nie pisze się przemyśleń swojej postaci, bo inni bohaterowie nie są w stanie stwierdzić, co myśli osoba, dopóki się nie wypowie. Kilkakrotnie na "Lastinn" i innych forach widziałem, że "telepatia" służyła do krytyki innej postaci w sposób, uniemożliwiający reakcję i psujący klimat, np. "Y pomyślał, że X zachował się jak idiota, ale może w dzieciństwie ojciec za często bił go po głowie?". I niby to co pomyślał Y nie zostało przekazane, ale... zostało przekazane.
Nie zgodzę się z tym. "Telepatia", a właściwie monolog wewnętrzny bohatera jest jedną z tych rzeczy, które budują klimat, a także pomagają odegrać postać, pokazać jej prawdziwy charakter. Jeżeli Twoja postać nie jest prosta jak strzała, nie wszystko co sądzi wprowadzi w czyn lub oznajmi., ale monologiem wewnętrznym można zanaczyć jej prawdziwe zamiary. Bez tego ciężko grałoby się postacią mniej lub bardziej negatywną, kierującą się niższymi pobudkami, która wolałaby aby nie zostało to wykryte... i by jednocześnie MG nie zarzucił Ci niespójności postaci. A doświadczeni współgracze odróżnią wewnętrzny monolog od tego, co rzeczywiście postać mówi i nie wezmą tego pod uwagę.

Zaiste, granie złą postacią w dobrej drużynie to nielada sztuka. Spróbuj zrobić to bez wplatania przemyśleń w teksty, to albo zginiesz szybko z ręki współgraczy, albo MG zmieni Ci charakter
 
__________________
Bez podpisu.
TomaszJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem