Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-12-2016, 16:28   #14
Czudak
 
Czudak's Avatar
 
Reputacja: 1 Czudak ma z czego być dumnyCzudak ma z czego być dumnyCzudak ma z czego być dumnyCzudak ma z czego być dumnyCzudak ma z czego być dumnyCzudak ma z czego być dumnyCzudak ma z czego być dumnyCzudak ma z czego być dumnyCzudak ma z czego być dumnyCzudak ma z czego być dumnyCzudak ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał Lord Melkor Zobacz post
Hm, grałem dawno temu trochę na forach anglojęzycznych i faktycznie w sesjach była duża rotacja, ale znalazłem też kampanię w którą grałem kilka lat regularnie, więc chyba nie można generalizować.
Tak jak napisałem w drugim swoim poście tego tematu - to całkiem duże uproszczenie i generalizacja. Ja również znalazłem kampanię w którą gram do dziś, ale tylko z jedną osobą i dopiero po roku czasu. Ile tobie to zajęło?


Cytat:
Napisał Reinhard Zobacz post
Póki co, znalazłem tam jedną ciekawą zasadę, różnie określaną. Mnie spodobało się "brak telepatii" - w sesji nie pisze się przemyśleń swojej postaci, bo inni bohaterowie nie są w stanie stwierdzić, co myśli osoba, dopóki się nie wypowie. Kilkakrotnie na "Lastinn" i innych forach widziałem, że "telepatia" służyła do krytyki innej postaci w sposób, uniemożliwiający reakcję i psujący klimat, np. "Y pomyślał, że X zachował się jak idiota, ale może w dzieciństwie ojciec za często bił go po głowie?". I niby to co pomyślał Y nie zostało przekazane, ale... zostało przekazane.
Interesujące. Jeszcze z czymś takim się nie spotkałem. Tzn. bardzo często napotykałem dwuwymiarowe postaci, które nigdy nie miały żadnych przemyśleń, ale tłumaczyłem sobie to wymuszoną lakonicznością, gdy pisze się posty na urządzeniach mobilnych, tak jak to wymieniłem w którymś z punktów. Albo domyślnym lenistwem. A tu wygląda, że to "zasada stołu" u co poniektórych.
 
Czudak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem