Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-12-2016, 22:31   #255
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał kinkubus Zobacz post
Chociaż uważam, że fajnie byłoby dać większej ilości graczy szansę, bo każdy przecież chciałby zagrać, inaczej nie napisałby zgłoszenia, tak nie wiem, czy 7-8 to już nie jest tłok.

Zdam się na osąd MG, ale przynajmniej troszeczkę byłabym na nie.
Jeśli chodzi o system D20, to w Oku Talony zaczynaliśmy przy ośmiu graczach i było bardzo w porządku, a nawet była przy tym aktywna gra na GDocu. Co prawda dość szybko wyginęła połowa graczy, ale to akurat był niefortunny wypadek w pracy awanturnika...

Cytat:
Ja jednak wolę bardziej kameralne drużyny. Im więcej nas jest, tym większe szanse, że ktoś będzie się rzadko odzywał, bo wszystko zostało już powiedziane, a kwadrans nieobecności aby wziąć kąpiel może sprawić, że jakiś konkretny gracz zostanie wzięty przez NPC-ta za gbura, bo nie będzie się odzywał. Nie mówiąc już o tym, że im więcej nas jest, tym większe szanse na to, że padnie komuś komputer i sesja stanie. (Chyba że zdołałby wcześniej powiedzieć co się dzieje i poprosić o zostanie NPC-tem na jakiś czas)
To nie do końca tak działa. Ja nie czekam za każdym graczem, tylko są określone terminy i jeśli ta osoba z jakiegoś powodu się w nich nie mieści, to ja tymczasowo, na potrzebę własnego posta, przejmuję kontrolę nad jego postacią. Może być płacz, zgrzytanie zębów i bicie pięścią w stół, ale reguł swojego "stołu" nie zmienię i każdy jest o tym zawczasu informowany. Poza tym, takie rozwiązanie (przyjęcie większej liczby osób) może być dla nas zabezpieczeniem w przypadku sytuacji, w której jeden z graczy nie będzie mógł z jakiegoś powodu kontynuować sesję.
Na pewno łatwiej jest mi ogarnąć walki przy mniejszej liczbie graczy, ale z drugiej strony, to nie jest też Pathfinder, gdzie te klasy mają kilometry opisów ich unikalnych zdolności. Też osobiście wolę bardziej kameralne drużyny, ale GDoca nie przewiduję, a zgłosiło się tyle osób, że chciałbym dać szansę większemu gronu ludzi i bliżej poznać ich styl gry oraz osobowość.

No cóż, wy decydujecie, ja się dostosuję do zdania ludu.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 09-12-2016 o 22:33.
Warlock jest offline